کدخبر: ۱۰۰۷۱۰ لینک کوتاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

قانون اصناف تفکر منسجم اقتصادی ندارد و باید اصلاح شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قانون اصناف شامل ایراداتی است که آن هم به دلیل نبود تفکر منسجم اقتصادی مشکلاتی را به همراه دارد لذا باید برای اصلاح آن اقدام کرد.

به گزارش سایت خبری اقتصاد به نقل از شاتا، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی در حوزه بازرگانی صورت گرفته است اما کافی نیست، تصریح کرد: در این راستا نوآوری، بهبود سیستم‌ها و نظامات از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که در شاخه بازرگانی بیشتر بر روی سنت‌ها به پیش رفتیم.

او افزود: با بهره‌مندی از نوآوری و خلق ایده‌های نو و با به‌کارگیری از مشاوران حاذق می‌توانیم این بخش از اقتصاد کشور را که سهم بسزایی در افزایش تولید ناخالص داخلی به همراه دارد از طریق بازدهی و ساماندهی مناسب ایجاد کنیم.

او در ادامه سخنان خود به برخی مباحث مهم در عرصه بازرگانی داخلی اشاره کرد و گفت: قانون اصناف شامل ایراداتی است که آن هم به دلیل نبود تفکر منسجم اقتصادی مشکلاتی را به همراه دارد.

نعمت‌زاده گفت: اصلاح قانون اصناف از موضوعاتی است که باید برای بهبود آن اقدام کرد.

او به موضوع قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی از بخش صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: در این راستا طبق ضوابط تعیین‌شده عمل خواهیم کرد که امیدواریم با همکاری و تعامل سازمانده با وزارت جهاد کشاورزی هر چه زودتر مراتب اجرایی شدن فعالیت‌ها صورت بگیرد.