کدخبر: ۱۰۰۷۵۷ لینک کوتاه

هیات بازرگانی امارات پس از هشت سال راهی تهران شد

پس از رایزنی ها و مکاتباتی که مقامات اتاق تهران با همتایان خود در امارات انجام دادند، رییس اتاق بازرگانی و صنعت امارات بزرگ ترین هیات بازرگانی این کشور را پس از نزدیک به هشت سال راهی تهران می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از سایت اتاق بازرگانی تهران، به همراه این هیات تجاری مطرح‌ترین تجار و فعالان اقتصادی و روسای اتاق های بزرگ این کشور به تهران می آیند و بخش خصوصی ایران نیز به رهبری اتاق تهران آماده است تا طی روزهای آتی مذاکرات تجاری خود را با هیات اماراتی به سرانجام برساند.
به نقل از روابط عمومی اتاق تهران سرپرستی هیات تجاری امارات را محمد ثانی‌الرمیثی رییس اتاق بازرگانی و صنعت امارات برعهده دارد که رؤسا و نمایندگان اتاق‌های امارت‌های هفت‌گانه این کشور نیز وی را همراهی می‌کنند.
این هیات تجاری که در قالب گروه‌های پنج‌گانه نفت و گاز، بانکداران، صنایع غذایی، تجار خودرو و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به ایران سفر می‌کنند، قرار است علاوه ‌بر دیدار با همتایان بخش خصوصی، دیدارهای مشابهی با مقامات دولتی ایران از جمله وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس‌کل بانک‌مرکزی نیز داشته باشند.
نشست مشترک هیات تجاری امارات با فعالان اقتصادی ایران صبح فردا در محل ساختمان اتاق تهران برگزار می‌شود؛جایی که طی چند ماه اخیر محل رایزنی و تعامل بخش‌های خصوصی کشورها با فعالان اقتصادی ایران بوده تا گره‌های افتاده به مناسبات اقتصادی با تدبیر بخش خصوصی باز شود.
این در حالی است که رویکرد و استراتژی اتاق تهران آنطور که رییس این اتاق عنوان کرده،برقراری روابط نزدیک و گسترش همکاری ها و تعاملات با کشورهای همسایه و منطقه است و مقامات این نهاد بخش خصوصی به دنبال آن هستند تا زمینه گرم شدن تنور روابط بازرگانی و اقتصادی ایران با کشورهای همسایه را فراهم کنند.در همین راستا،طی یک ماه گذشته یک هیات تجاری از کشور ترکیه به تهران آمد و بلافاصله با سفر هیات تجاری اتاق تهران به آنکارا و ازمیر که به تازگی اتفاق افتاد،فصل تازه ای از مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه آغاز شد.
سفر هیات تجاری امارات به تهران نیز در فلوچارت برنامه های برون مرزی اتاق تهران قرار داشت که یک روی سکه آن،صبح فردا در ساختمان شماره 82 وزرا رونمایی می‌شود و باید منتظر تداوم رفت‌و‌آمدهای بخش خصوصی دو کشور طی ماه‌های آتی باشیم.مهم‌ترین موضوع رایزنی‌های دو طرف برای فردا و به احتمال زیاد دیدارهای بعدی،رفع موانع و سخت‌گیری‌ها در روابط بانکی میان دو کشور است که بخش خصوصی ایران امیدوار است در فضای اقتصاد آزاد،این چالش را برطرف کند.
انتهای پیام