کدخبر: ۱۰۰۸۴۲ لینک کوتاه

گفت وگو با الرمیثی رئیس اتاق بازرگانی امارات

آرزو دارم علی کریمی در امارات باشد

محمد الثانی الرمیثی رئیس اتاق بازرگانی کشور امارات طی سفر دوروزه خود به ایران و ملاقات با بسیاری از مقامات رسمی کشور در گفت وگوی صمیمانه خود با تجارت فردا به علایق شخصی خود پرداخت و چندین بار تاکید کرد که علی کریمی یکی از محبوب ترین بازیکن های فوتبال برای اوست.

به گزارش اقتصاد نیوز، الرمیثی اعلام کرد که نمی‌تواند پیش‌بینی برای نتایج مسابقات جام جهانی داشته باشد ولی به نظر می‌رسد برزیل به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند.

مشروح این گفت‌وگو به شرح زیر است:

* آقای الرمیثی به یکی از بزرگ‌ترین علایق شما یعنی فوتبال بپردازیم. می‌دانیم که بعد از پایان سفرتان در ایران عازم برزیل می‌شوید، پیش‌بینی شما از نتایج جام جهانی چیست؟

نمی‌توان از الان چیزی را پیش‌بینی کرد ولی امیدوارم ایران بتواند در آنجا جایگاهی را به دست بیاورد همچنین به نظر می‌آید تیم ملی برزیل در این دوره حتماً به مرحله نهایی صعود می‌کند.

* در مورد تیم ایران چه نظری دارید؟ آیا مسابقات و بازی‌های تیم ملی ایران را دنبال می‌کنید؟

پیش از پاسخ به این موضوع بگذارید از شما سوالی بپرسم، شما استقلالی هستید و یا پرسپولیسی و یا از طرفداران تیم صبا باطری؟

تیم صبا باطری یک‌بار بر تیم امارات پیروز شده است و من آن بازی را فراموش نمی‌کنم.

* اماراتی‌ها بازیکنان ایرانی را بسیار دوست دارند و برای جذب آنها در لیگ‌های برتر امارات تلاش می‌کنند، دلیل این موضوع چیست؟

من عاشق علی کریمی هستم و دوست دارم به تیم من بیاید. البته این را هم بگویم که 99 درصد از بازیکن‌های تیم الاهلی امارات اصالتاً ایرانی هستند.

* کدام تیم را در دنیا بیش از همه دوست دارید؟

من طرفدار تیم بارسلونا هستم و این تیم را بسیار دوست دارم.

* آقای الرمیثی به‌رغم فوتبال دوستی اماراتی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های زیاد این کشور در تیم‌های اروپایی چرا تیم امارات این‌قدر ضعیف است؟

تیم ملی ما خیلی هم قوی است! طبیعی است که در کشوی که جمعیت آن بسیار کم است انتخاب بازیکن‌های قوی و با استعداد دشوارتر می‌شود اما با برنامه‌ریزی‌هایی که برای تیم ملی کرده‌ایم الان صراحتاً می‌توانم بگویم تیم ما قوی است. من روی آن بسیار حساب می‌کنم و حتی پیش‌بینی می‌کنم برای سال 2018 به جام جهانی هم صعود می‌کند.

* چرا این‌قدر از بازیکن‌های ایرانی در تیم‌های خود استفاده می‌کنید؟

چون جمعیت ایران بسیار بیشتر از ماست. پیدا کردن افراد با استعداد از بین 70 میلیون نفر بسیار آسان است و دست ما را بازتر می‌کند.