کدخبر: ۱۰۱۴۸۳ لینک کوتاه

دبیر انجمن صنایع لبنی:

افزایش قیمت در لبنیات اختیاری شد

دبیر انجمن صنایع لبنی اعلام کرد: با توجه به آغاز ماه رمضان به کارخانجات لبنی ابلاغ شده است که نباید قیمت یک قلم کالای اصلی (شیر، ماست، پنیر و کره) را افزایش دهند.

رضا باکری در گفت‌وگو با «اقتصاد نیوز» در باره روند افزایش قیمت لبنیات اظهار کرد: به کارخانجات لبنی توصیه کردیم که با توجه به ماه رمضانی که پیش‌رو داریم هر کارخانه قیمت یکی از محصولات اصلی خود نظیر ماست، شیر، کره و پنیر را افزایش ندهند.

او ادامه داد: هر کدام از این محصولات دارای انواع مختلف کم‌چرب، نیمه‌چرب و پرچرب است و قرار است به انتخاب خود کارخانه یکی از این اقلام تا پایان ماه رمضان تغییری در قیمت نداشته باشد.

باکری با تاکید بر اینکه سایر فراورده‌های لبنی به تدریج فرصت برای افزایش قیمت دارند، اظهار کرد: افزایش قیمت لبنیات تدریجاً تا پایان سال اعمال می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه این موضوع از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به خود کارخانه‌ها واگذار شده است، تصریح کرد: کارخانه‌ها می‌توانند به ازای عرضه و تقاضا و رقابت در بازار قیمت فراورده‌ها را تغییر دهند.

او با بیان اینکه برای افزایش قیمت تا سقف معین نیاز به دریافت مجوز از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیست، اظهار کرد: ولی اجازه افزایش قیمت‌ها به جز به یک قلم کالای اصلی پیش از ماه رمضان داده شده است.

باکری در پایان با تاکید بر اینکه البته یکسری از کارخانجات اعلام کرده‌اند تا پایان ماه رمضان افزایش قیمت لحاظ نمی‌شود، گفت: 15 درصد افزایش قیمت مصوب لبنیات تدریجاً تا پایان سال در مورد کالاهای مختلف اعمال می‌شود.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، در سال گذشته نیز افزایش قیمت لبنیات تدریجاً در مورد فراورده‌های لبنی مختلف در طول سال اعمال شد.