کدخبر: ۱۰۲۴۸۳ لینک کوتاه

ضرر نیم میلیارد دلاری آمازون در سه ماهه دوم ۲۰۱۴

آمازون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ دو برابر رقم پیش بینی شده توسط تحلیل گران ضرر کرده است. انتشار خبر زیان نیم میلیارد دلاری این شرکت باعث کاهش ۵ درصدی ارزش سهام آن نیز شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، این شرکت پیش بینی کرده که در سه ماهه سوم سال 2014 نیز بین 410 تا 810 میلیون دلار ضرر خواهد کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 16 برابر خواهد شد.
 
کارشناسان یک علت ساده را برای این ضرر هنگفت آمازون ذکر کرده اند. این شرکت مدتهاست تلاش می‌کند یک گوشی تلفن همراه متفاوت طراحی و عرضه کند و به همین منظور سرمایه گذاری سنگینی انجام داده که ثمربخشی آن هم مشخص نیست. پروژه گوشی فایرفون دهها میلیون دلار خرج روی دست آمازون گذاشته و باعث شده این شرکت برای توسعه محتوا یا افزایش محصولات فروخته شده بر روی وب سایت خود هزینه چندانی نکند.
 
آمازون به خاطر عرضه آنلاین انواع کتاب، فیلم سینمایی، بازی، موسیقی و .. مشهور شده، اما ظاهرا قصد دارد تحولی اساسی در حوزه کاری خود به وجود آورده و سخت افزارهایی طراحی کند که برای مشاهده محصولات نرم افزاری و محتوای خریداری شده از این سایت به کار گرفته شود. باید منتظر ماند و دید این تغییر استراتژی با استقبال مواجه می شود یا خیر.