کدخبر: ۱۰۶۲۶۲ لینک کوتاه

تحلیلگر ارشد اچ اس بی سی:

کاهش ذخایر صندوق های بزرگ سرمایه گذاری تاثیر منفی زیادی بر قیمت طلا داشته است

تحلیلگر برجسته موسسه مالی اچ اس بی سی تاکید کرد که ادامه روند نزولی ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر تاثیر منفی زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، قیمت طلا در روزهای اخیر با افت شدیدی روبرو شده و به کمتر از 1150 دلار در هر اونس رسیده است.

بر اساس این گزارش شاخص ارزش دلار به بالاترین حد خود در 5 سال اخیر رسیده و این مساله موجب شده تا قیمت طلا به پایین ترین سطح در 4 سال و نیم اخیر برسد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به پایین ترین حد خود از سال 2008 میلادی رسیده است. افزایش شاخص سهام در بازارهای مالی آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

قیمت طلا برای نخستین بار از سال 2000 میلادی برای دومین سال متوالی با کاهش روبرو شده است. قیمت طلا سال گذشته نیز بیش از 28 درصد کاهش یافته بود.

جیمز استیل تحلیلگر ارشد اقتصادی اچ اس بی سی تاکید کرد که ادامه روند نزولی ذخایر طلا در صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان تاثیر منفی زیادی بر افت قیمت این فلز زرد داشته است.

نظرسنجی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نیز نشان می دهد که اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته 235 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

بر این اساس نرخ بیکاری آمریکا نیز به 5.9 درصد خواهد رسید که این پایین ترین رقم از جولای 2008 میلادی خواهد بود.
منبع : سایت طلا