کدخبر: ۱۱۴۶۴۸ لینک کوتاه

پایانه صادرات نفت السدره لیبی فعالیت خود را از سر می‌گیرد

همزمان با کاهش درگیری‌های دولت مرکزی لیبی و مخالفانش در نزدیکی بزرگ‌ترین پایانه صادرات نفت این کشور و در کنار رقابت فزاینده این دو گروه برای کنترل صادرات نفت لیبی، پایانه صادرات نفت السدره لیبی تا دو هفته دیگر دوباره فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، المبروک ابوسیف، مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی، اظهار کرد که در پی ترک مناطق نزدیک به پایانه‌های صادرات نفت این کشور توسط شبه‌نظامیان، پایانه السدره تا دو هفته آینده فعالیت خود را از سر می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی که توسط دولت مرکزی لیبی در شرق کشور به این سمت منصوب شده است، گفت که شرکت‌اش به زودی تماس با مشتریان خود را شروع می‌کند تا برنامه زمان‌بندی بارگیری نفتکش‌ها را در این پایانه تنظیم نماید، تا از این راه جایگزین تیم مدیریت شرکت در طرابلس شود.
شبه‌نظامیان اسلام‌گرا و مخالف دولت با تشکیل کابینه در طرابلس بیش‌تر مناطق غرب لیبی را در کنترل خود در آورده‌اند.
ابوسیف گفت: «تیم مدیریت و بازاریابی ما آماده است تا با مشتریان و همکاران‌مان فعالیت کند، ما از امروز تماس با آن‌ها را آغاز می‌کنیم.» ابوسیف اعلام کرد پس از ترک منطقه توسط شبه‌نظامیان، در دو هفته آینده وضعیت اضطراری پایانه السدره و پایانه رأس لانوف برداشته می‌شود. وی همچنین از شرکت‌های خارجی خواست برای بارگیری نفت در این دو پایانه با تیم وی همکاری کنند.