کدخبر: ۱۱۶۶۲۷ لینک کوتاه

نوسان فروش انواع خودرو در آمریکا

فروش خودرو در ایالات متحده در ماه آوریل کمتر از انتظارات بود، زیرا فروش خودروسازان عمده آسیایی ناامیدکننده بود.

فروش خودرو در ایالات متحده در ماه آوریل کمتر از انتظارات بود، زیرا فروش خودروسازان عمده آسیایی ناامیدکننده بود و افزایش شدید فروش وانت، شاسی‌بلندهای جنرال موتورز و فورد را خنثی کرد.

به گزارش رویترز، گزارش فروش شرکت‌های نیسان، تویوتا، هوندا و همچنین نتایج شرکت‌های هیوندای و کیا همگی کمتر از انتظار بود. شرکت فیات کرایسلر هم فروش ناامیدکننده‌ای را در بازار آمریکا ثبت کرد. فروش خودرو در آمریکا در ماه آوریل 6/ 4 درصد افزایش یافت و به یک میلیون و 454 هزار و 951 دستگاه رسید.

این در شرایطی است که تحلیلگران افزایش 6 درصدی فروش را پیش‌بینی کرده بودند. درپی رشد 13 درصدی فروش وانت و 25 درصدی فروش کراس‌اوور، فروش جنرال موتورز در ماه آوریل با افزایش 6 درصدی رو به رو شد و به 269 هزار و 56 دستگاه رسید.

به دلیل افزایش 12 درصدی فروش شاسی‌بلندهای فورد، فروش این شرکت در ماه آوریل 4/ 5درصد رشد کرد. فروش مدل‌ جدید وانت‌های سری‌اف فورد 8درصد افزایش یافت. فروش نیسان 7/ 5 درصد و فروش تیوتا 8/ 1درصد افزایش ولی فروش هوندا 8/ 1 درصد کاهش یافت. همچنین فروش هیوندای در حالی 9/ 2 درصد افزایش یافت که فروش کیا با کاهش یک درصدی روبه‌رو شد.

منبع: دنیای اقتصاد