کدخبر: ۱۱۸۶۹۶ لینک کوتاه

کاهش تولید و گرانی ذرت از پی خشکسالی/بزرگترین تولیدکننده ذرت قاره سیاه هم واردکننده شد

بر اساس آمار کمیته پیش‌بینی غلات، پیش‌بینی می‌شود تولید ذرت آفریقای جنوبی-بزرگترین تولیدکننده ذرت در قاره سیاه- در سال زراعی جاری رقمی معادل ۰.۸ درصد رشد داشته باشد اما با این حال وضعیت تولید ذرت در این کشور در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس آمار کمیته پیش‌بینی غلات، پیش‌بینی می‌شود تولید ذرت آفریقای جنوبی-بزرگترین تولیدکننده ذرت در قاره سیاه- در سال زراعی جاری رقمی معادل 0.8 درصد رشد داشته باشد اما با این حال وضعیت تولید ذرت در این کشور در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد.

مردا اسکیپرز آماردان ارشد این کمیته مستقر در پرتوریا می‌گوید، پیش‌بینی می‌شود کشاورزان آفریقای جنوبی در سال جاری زراعی در حدود 9.8 میلیون تن ذرت تولید کنند. این میزان کمترین میزان تولید ذرت در آفریقای جنوبی از سال 2007 است، در این سال تنها 7.13 میلیون تن ذرت در آفریقای جنوبی تولید شد.

بیشترین میزان کشت ذرت آفریقای جنوبی در دو ایالت فری‌استیت و نورث‌وست است که 64 درصد تولید ذرت این کشور را در سال 2014 بر عهده داشته‌اند. اما در سال زراعی جاری به دلیل خشکسالی وضعیت محصولات در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. این خشکسالی که از سال 1992 بی سابقه بوده منجر شده است آفریقای جنوبی مجبور به واردات ذرت برای اولین بار در 11 ماه اخیر شود.

همچنین خشکسالی منجر شده قیمت ذرت سفید در آفریقای جنوبی در سال جاری میلادی 33 درصد رشد داشته باشد، در همین حال براساس آمار قیمت ذرت زرد نیز 13 رشد داشته است.

پیش‌بینی می‌شود آفریقای جنوبی در سال زراعی جاری 4.7 میلیون تن ذرت سفید تولید کند. ذرت سفید بخش مهمی از سبد غذایی در آفریقای جنوبی است، همچنین آمارهای کمیته پیش‌بینی غلات آفریقای جنوبی حکایت از تولید 5.1 میلیون تن ذرت زرد دارند که در غذای دام کاربرد دارد.