کدخبر: ۱۲۰۵۱۳ لینک کوتاه

الزام اپراتورهای آمریکایی به بلوکه کردن هرزنامه‌های پیامکی

بر اساس تصمیم کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در صورت درخواست مشترکان تلفن همراه، اپراتورهای مربوطه موظف به بلوکه کردن پیامک‌های تبلیغاتی و دیگر پیام‌های ارسالی ناخواسته هستند.

به گزارش نکست دیجیت، بر اساس این دستور اپراتورها همچنین می‌توانند ربات‌‌های تلفنی را که به طور خودکار با میلیون‌ها شماره تماس گرفته و پیام‌های تبلیغاتی ضبط شده را پخش می کنند، بلوکه کنند.

پیش از این برخی اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا مدعی شده بودند که نمی‌توانند جلوی مزاحمت‌های ناشی از ارسال انبوه پیام های تبلیغاتی را بگیرند ولی با ابلاغ قانون جدید آنها نیز دیگر بهانه‌ای نخواهند داشت.

کارشناسان می گویند اظهاراتی از این دست صرفا بهانه تراشی برای کسب درآمد از طریق ارسال این نوع پیام هاست و فناوری مورد نیاز در این زمینه در اختیار تمامی اپراتورهای مخابراتی قرار دارد.

قانون جدید شرکت‌های مخابراتی را ملزم به طراحی و به کارگیری ابزاری می‌کند که به مشتریان امکان دهد خود این پیام های مزاحم را بلوکه کنند. کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا تنها در سال 2014 بیش از 215 هزار شکایت از مردم آمریکا در همین مورد دریافت کرده بود. این شکایات در چند مورد به جریمه‌های سنگین اپراتورهای تلفن همراه منجر شده بود.

منبع: فارس