کدخبر: ۱۲۱۱۷۹ لینک کوتاه

طراحی حساب‌های کاربری رباتیک در تلگرام ساده‌تر شد

سازندگان برنامه تلگرام رابط کاربری خاصی موسوم به بوت طراحی کرده‌اند که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد حساب‌های کاربری رباتیک ایجاد کنند.

به گزارش پروگارمبل وب، این حساب ها دارای سطح قابل قبولی از هوش مصنوعی هستند و توسط انسان ها کنترل نمی شوند. نرم افزار مدیریت کننده این حساب‌ها می‌توانند اطلاعات مختلفی را در دسترس کاربران قرار دهند و با انسان‌ها چت کنند.

تا پیش از این هم حساب های کاربری مختلفی با موضوعاتی در ارتباط با فناوری، آموزش، بازی، پخش چندرسانه ای، خدمات ، اخبار و ... از همین طریق ایجاد شده بود. اما تلگرام این کار را برای افراد ساده تر کرده است. Bot API با نسخه 3 به بعد تلگرام سازگار است .

@ImageBot یکی از این حساب‌هاست که با دریافت یک کلیدواژه تصویری مرتبط را در اختیار شما قرار می‌دهد، @TriviaBot برای بررسی اطلاعات عمومی کاربر قابل استفاده است، @PollBot برای نظرسنجی به کار می‌رود، @AlertBot به منظور یادآوری رویدادها و @StoreBot برای یافتن برنامه‌های بوت مشابه قابل استفاده‌اند.

Bot API از رابط کاربری مبتنی بر HTTP استفاده می‌کند و از امکانات مختلفی برای چت گروهی، ارسال پیام، دسته‌بندی اسناد، فایل‌های چندرسانه‌ای، استیکرها، موقعیت مکانی و ... استفاده می کند.

منبع: فارس