کدخبر: ۱۲۷۴۷۶ لینک کوتاه

مدیرعامل مخابرات تهران پیشنهاد داد:

اجرای شبکه ملی اطلاعات توسط مخابرات

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از آمادگی برای پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات در استان تهران خبر داد.

علیرضا صیدی امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه تله کام گفت: مخابرات استان تهران پتانسیل اجرای شبکه ملی اطلاعات را دارد و در صورت رفع موانع می تواند این شبکه را به صورت عملیاتی در تهران پیاده کند.

او با بیان اینکه ارائه محتوای داخلی با کیفیت و سرعت مناسب و قیمت متعادل از جمله ویژگی‌های شبکه ملی اطلاعات است، گفت: مخابرات تهران آمادگی دارد در صورت اختصاص منابع با سرمایه گذاری سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان در کوتاه ترین زمان ممکن که حدود شش ماه تا یک سال زمان می برد اجرای شبکه ملی اطلاعات را به عهده بگیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران همچنین از ممانعت شهرداری برای توسعه شبکه مخابرات تهران خبر داد و گفت: تجهیزات کافی برای توسعه مخابرات در اختیار داریم اما به دلیل عدم دریافت مجوز از سوی شهرداری به مشکل برخورده ایم.

صیدی گفت: هم اکنون بالغ بر یک میلیون ظرفیت سازی برای تلفن ثابت صورت گرفته است اما شهرداری مجوز نصب تجهیزات و حفاری را به مخابرات نمی دهد و قیمت را نیز بالا برده است.

او با اشاره به سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی مخابرات در سال اخیر افزود: مخابرات در حال پیاده سازی سرویس ها و پروژه هایی برای دسترسی به محتواهای داخلی با کیفیت و سرعت و قیمت مناسب برای مردم است تا صاحبان محتوا بدون دغدغه بتوانند این سرویس ها را ارائه دهند.

صیدی رشد ترافیک مکالمات مشترکان در ایام حج امسال و در زمان حادثه ناگوار منا را همراه با افزایش عنوان کرد و گفت: از نظر ارتباطی اختلالی در شبکه وجود نداشت و ترافیک دو صفر به مقصد عربستان در دو روز حادثه ناگوار منا ۲۰ درصد افزایش یافت.

منبع: مهر