کدخبر: ۱۳۵۴۹۷ لینک کوتاه

اجرای برجام چه تاثیری بر بازار گوشت دارد؟

مدیر عامل اتحادیه شرکت‌ تعاونی فرآورده‌های گوشتی عنوان کرد: با توجه به اینکه ۱۲ سال تحت فشار بودیم، نمی‌توانیم بگوییم حالا یک مرتبه‌ با اجرایی شدن برجام همه‌ مشکلات حل می‌شود.

محمد موسوی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در خصوص تاثیر اجرای برجام بر قیمت گوشت در بازار گفت: با توجه به اینکه 12 سال تحت فشار بودیم، نمی‌توانیم بگوییم حالا یک مرتبه‌ با اجرایی شدن برجام همه‌ی مشکلات حل می‌شود. زمانی که دولت پول را در بازار خرج کند، بازار راه بیافتد، روی قیمت‌ها، داد و ستدها و هم اشتغال تاثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قراردادها روی کاغذ است،تا اجرایی شدن این قول و قرارها راه زیادی مانده است، به عبارتی یک خانه‌ را خراب کرده‌ و الان می‌خواهند از نو بسازند، تا بیایند بسازند طول می‌کشد و به این زودی چیزی تغییر نمی‌کند و باید منتظر باشیم.

وی به قیمت نفت اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت و اینکه 20 دلار هزینه استخراج می‌شود، برای دولت چیزی نمی‌ماند که به واحدهای مختلف و مردم پول بدهد و اشتغال به وجود بیاورد، که مردم بتوانند از آن داد و ستد و رفت و آمد‌ها زندگیشان را اداره کنند.

موسوی همچنین گفت: امیدواریم پس از اجرایی شدن برجام مشکلات بعدی حل شود و انشاالله، اقتصاد رونق پیدا کند. زمانی که اقتصاد رونق پیدا کرد می‌توانیم قضاوت کنیم. با اجرایی شدن برجام دیگر ضرر نمی‌دهیم، و اگر چیزیی از خارج وارد یا خریداری کنیم، می‌توانیم پول را مستقیم پرداخت کرده و دیگر پنج درصد یا 10درصد بابت ثبت سفارش نمی‌پردازیم یا از بازار سیاه خریداری نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید روش قبل از تحریم‌ها در پیش گرفته شود، مردم راحت زندگیشان را اداره کنند و جنس‌هایی که ارزان می‌خرند ارزان بفروشند. فعلا هیچ تغییری نمی‌کند، اما اینکه پول را دور دنیا ببرند و نتواند جنس را وارد کنند، این مشکلات حل شده است.