کدخبر: ۱۳۸۸۱۸ لینک کوتاه

در گفت‌وگو با اقتصادنیوز عنوان شد:

پیش‌بینی کوتاه‌مدت قیمت نفت/تولیدکننده‌ها به دنبال ثبات هستند

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی در خصوص احتمال تغییر در قیمت نفت، عنوان کرد که احتمال ثبات در این روزهای بازار نفت بیشتر از کاهش یا افزایش به چشم می‌خورد.

احمد صرامی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در خصوص پیش‌بینی خود از قیمت نفت عنوان کرد: شاید قیمت نفت در ماه‌های آینده تحت تاثیر شوک‌هایی قرار گیرد و با کاهش یا افزایش روبه‌رو شود اما به نظر من،  قیمت به ثبات نزدیک‌تر است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته نیز رقم‌های مختلفی برای امسال عنوان می‌شد اما دور از واقعیت بود. برهمین اساس به نظرم کاهش یا افزایش چشم‌گیر در بازار نفت، دور از انتظار است.

صرامی اظهار کرد: در شرایط فعلی که عرضه نفت بالاست و مخازن نیز پر شده‌اند به نظر می‌رسد که کشورهای تولیدکننده به دنبال رسیدن قیمت به یک ثبات باشند، چرا که اگر قیمت زیاد بالا رود، نمی‌توان روی آن حساب کرد. در عین حال ثبات در بازار نفت باعث می‌شود در فعالیت‌های خرید، فروش و اکتشاف راحت‌تر بتوان تصمیم گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، در روزهای گذشته مساله احتمال حمایت ایران از طرح فریز نفت که از سوی برخی کشورهای تولیدکننده نفت به میان آمد صحبت‌ها در خصوص احتمال تغییر در قیمت نفت را بیشتر بر سر زبان‌ها انداخته است. در عین حال، قیمت نفت امروز و در اولین روز کاری بازارهای جهانی، به حوالی 35 دلار رسید که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.