کدخبر: ۱۰۰۴۰۹ لینک کوتاه

بعد از دو هفته تجربه کاهش

ارزش یورو در برابر دلار آمریکا ۰.۱ درصد رشد کرد

در روز دوشنبه نوزدهم ماه می سال ۲۰۱۴ میلادی ارزش یورو در برابر دلار آمریکا ۰.۱ درصد افزایش و به ۱.۳۷ دلار رسید. این در حالی است که انتشار اخبار اقتصادی فصل اول سال ۲۰۱۴ میلادی در اروپا و گزارش نرخ بالای بیکاری و نرخ پایین تورم در این منطقه باعث شده بود تا طی دو هفته گذشته ارزش یورو در برابر دلار همواره کاهشی باشد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از بلومبرگ، دلیل افزایش ارزش یورو، انتظار سرمایه‌گذاران در مورد تسهیل سیاست‌های اقتصادی در منطقه یورو است. بعد از انتشار آمارهای بانک مرکزی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه اقتصاد اروپا با نرخی کمتر از انتظار در فصل اول سال 2014 میلادی رشد کرده است بازار یورو شاهد روند نزولی بود.
به همین دلیل بانک مرکزی اتحادیه اروپا بسته سیاستی تازه‌ای را برای مقابله با مشکلات اقتصادی موجود در اروپا تهیه کرد که این بسته در جلسه سران بانکداری اروپا در روز پنجم ژوئن سال 2014 میلادی مطرح می‌شود.
از جمله سیاست‌هایی که در این جلسه پیشنهاد خواهد شد می‌توان به کاهش نرخ‌های بهره بانکی و کاهش نرخ بهره ابزارهای مالی اشاره کرد. بانک مرکزی اروپا ایجاد انگیزه برای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط برای دریافت وام از بانک را مهم‌ترین ابزار برای مقابله با کاهش نرخ رشد اقتصادی و کاهش نرخ تورم در این منطقه می‌داند.
رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا تاکید کرد حفظ ارزش پول منطقه‌ای در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد و ما از تمامی ابزارهای مالی موجود در جهت تحقق این هدف استفاده می‌کنیم.