کدخبر: ۱۰۰۴۶۵ لینک کوتاه

به دلیل کاهش تقاضا در چین و هند

قیمت طلا در بازار جهانی کاهش یافت

بعد از اینکه قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی در روز گذشته از مرز ۱۳۰۰ دلار گذشت، در ساعات آغازین کار بازارهای مالی در روز بیستم می سال ۲۰۱۴ میلادی، هر اونس طلا با قیمت ۱۲۹۰.۲۳ دلار مبادله شد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از بلومبرگ، دلیل افت قیمت طلا در روز بیستم می سال 2014 میلادی به 1290.23 دلار در هر اونس، بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و انتظار توقف تزریق به اقتصاد در این کشور است. از طرفی انتظار می‌رود دولت جدید کشور هند محدودیت‌های وارداتی طلا را کاهش دهد که این محدودیت‌ها در کشور هند که دومین مصرف‌کننده بزرگ طلا در دنیاست، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند بازار طلا را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.
از طرف دیگر تقاضای طلا در کشور چین هم در ماه‌های گذشته کاهش یافته است. در فصل اول امسال تقاضای طلا در چین 18 درصد کاهش یافت. در روز گذشته 11 هزار و 419 کیلوگرم طلای اسپات در بازار چین مبادله شد در حالی که در روز 24 آوریل سال 2014 میلادی یعنی 26 روز قبل 20 هزار و 820 کیلوگرم طلای اسپات در چین مبادله شده بود.
کاهش تقاضا برای طلا در کشورهای چین و هند در کنار بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و ایجاد شدن فرصت‌های دیگر برای سرمایه‌گذاری از اصلی‌ترین دلایل کاهش قیمت این فلز گرانبها عنوان شده است.