کدخبر: ۱۰۰۵۶۱ لینک کوتاه

رای گیری پارلمان اتحادیه اروپا

۴۰۰ میلیون اروپایی در مورد سیاست های آینده منطقه یورو تصمیم میگیرند

رای دهندگان اتحادیه اروپا در روز یک شنبه بیست و پنجم ماه می سال ۲۰۱۴ میلادی به پای صندوقهای رای می روند تا اعضای پارلمان اروپا را انتخاب کنند . در این انتخابات ۴۰۰ میلیون نفر شرکت می کنند و نتیجه نهایی انتخابات در ساعت یازده شب روز یک شنبه بیست و پنجم ماه می سال ۲۰۱۴ میلادی به وقت بروکسل اعلام می شود .

به گزارش اقتصاد روز، شرکت 400 میلیون واجد شرایط رای دهی در اتحادیه اروپا  در این حرکت دموکراتیک می تواند  نمایش دهنده نظر ساکنان اروپا در مورد نحوه مدیریت بحران بدهی های دولتی اتحادیه اروپا و سیاستهای اقتصادی انتخاب شده و اجرا شده در این دوره است .

 این انتخابات می تواند در تصمیم گیریهای اقتصادی آتی اروپا و حتی تصمیم گیری در مورد تداوم اتحادیه اروپا با تمامی اعضای موجود ، تداوم استفاده از واحد پولی یورو و حتی قانون بلو کارت که برای جذب سرمایه های انسانی  تحصیل کرده  دراروپا اجرا میشود ، تاثیر داشته باشد.

دربرخی از کشورها از قبیل انگلستان انتخابات روز جمعه انجام شد ولی اغلب اعضای اتحادیه اروپا درنظر دارند در روزها شنبه و یک شنبه این انتخابات را انجام دهند .

در انگلستان نایجل فارگ یکی از کاندیداهای بسیار محبوب است که دیدگاه اصلی اش خارج کردن انگلستان از اتحادیه اروپا ، سخت تر کرن قوانین مهاجرت و تلاش برای افزایش فرصتهای شغلی در کشور است .

پیش بینی می شود تعداد کرسی های سیاستمداران مخالف اتحادیه اروپا در پارلمان دو برابر شود و سهم آنها به 20 درصد از کل کرسی های پارلمان برسد و احزاب پست کمونیستی هم سهم بیشتری از کرسیهای پارلمان را به خود اختصاص دهند.

در این انتخابات 400 میلیون نفر شرکت می کنند و نتیجه نهایی انتخابات در ساعت یازده شب روز یک شنبه بیست و پنجم ماه می سال 2014 میلادی به وقت بروکسل اعلام می شود .