کدخبر: ۱۰۳۹۴۰ لینک کوتاه

طلای جهانی روی ۱۲۶۸ دلار بسته شد

هفته نزول ۲۰ دلاری اونس

قیمت طلا در پایان هفته بازارهای جهانی با اندکی افزایش روبه رو شد، اما بسته شدن قیمت هر اونس طلا در سطح ۱۲۶۸ دلار و ۴۰ سنت، قیمت فلز زرد را حدود ۲۰ دلار پایین تر از ابتدای هفته قرار داد.

به گزارش «اقتصادنیوز» قیمت جهانی طلا در پایان روز جمعه (آخرین روز کاری بازارجهانی) با اندکی افزایش نسبت به کف قیمتی خود در این هفته (1260 دلار و 90 سنت) به سطح 1268 دلار و 40 سنت رسید.

حتی با وجود این افزایش قیمت که عمدتاً به دلیل انتشار آمار ناامیدکننده از بازار کار آمریکا و کاهش نگرانی‌ها از افزایش زودهنگام نرخ بهره اتفاق افتاد، هر اونس طلا در پایان هفته حدود 20 دلار پایین تر از ابتدای هفته بود.

قیمت طلای جهانی روز پنجشنبه به پایینترین سطح در سه ماه گذشته رسیده بود. اما انتشار آمارهای اشتغال آمریکا مانع ریزش بیشتر قیمت آن شد.

آنگونه که خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز نوشته است، کارفرمایان آمریکایی در ماه آگوست کمترین میزان نیروی کار را طی هشت ماه گذشته استخدام کردهاند و شهروندان بیشتری از جستوجو برای یافتن شغل جدید ناامید شدهاند. این آمارها موجب میشود که بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره احتیاط بیشتری به خرج دهد و زمان بیشتری به ترمیم اقتصاد آمریکا فرصت بدهد.

خبر مرتبط:
افت ارزش دلار به دنبال اعلام آمار اشتغال آمریکا