کدخبر: ۱۳۷۲۹۷ لینک کوتاه

در پی اعمال محدودیت‌های دولتی رخ داد

سومین ماه کاهش واردات فولاد هند

واردات فولاد هند، برای سومین ماه متوالی در ماه ژانویه کاهش یافت و این در حالی است که دولت میزان واردات این فلز را در میان عرضه مازاد جهانی کاهش داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، هند که از ماه ژوئن سیاست‌های حفاظتی سفت و سختی روی واردات اعمال کرده است روز جمعه قیمت حداقل را روی واردات محصولات فولادی به این کشور اعمال کرد. با این وجود میزان واردات در ماه گذشته با افتی 8.7 درصدی نسبت به سال گذشته به 916 هزار تن رسید. بر اساس آمار قبلی وزارت فولاد هند، در 10 ماه منتهی به ژانویه،‌ میزان واردات با رشدی 24 درصدی به 9.31 میلیون تن رسیده بود.

کارخانه‌های فولاد در سراسر جهان در حال دست و پنجه‌ نرم کردن با عرضه مازاد جهانی این فلز هستند. همان‌طور که در چین، بزرگترین عرضه‌کننده فولاد دنیا، صادرات در مواجهه با کاهش تقاضای داخلی افزایش یافته است. در حالی که دولت چین از کارخانه‌ها خواسته تا ظرفیت تولید خود را کم کنند، صادرات فولاد در سال 2015 برای اولین بار به از مرز 100 میلیون تن عبور کرد. این میزان مازاد باعث شده تا رقبای چین از اتحادیه اروپا گرفته تا هند مجبور به اعمال محدودیت‌هایی بر واردات شوند.

سیتی‌گروپ در گزارشی اعلام کرد اقدام جدید هند، باعث کمک به صنعت فولاد داخلی به منظور دستیابی مجدد به سهم بازار و تقویت قیمت محصولات خواهد شد. سهام شرکت تاتااستیل و JSW در معاملات روز دوشنبه بمبئی با رشدی 4.3 درصدی مواجه شدند.

تولید فولاد در ماه ژانویه نسبت به سال گذشته با افتی 1.7 درصدی به 7.95 میلیون تن رسید در حالی که میزان مصرف فولاد در مقایسه با سال قبل با 2.8 درصد افزایش، 6.98 میلیون تن گزارش شد. در دوره زمانی آوریل تا ژانویه، میزان تولید فولاد افتی 1.8 درصدی را تجربه کرده و میزان تقاضا 4.2 درصد افزایش پیدا کرده است.