کدخبر: ۱۰۰۰۷۸ لینک کوتاه

شارژ اسمارت فون در ۳۰ ثانیه

کمپانی استاردات توانسته نمونه اولیه از شارژری مخصوص تلفن های همراه هوشمند بسازد که می تواند باتری گوشی Galaxy S۴ را در ۳۰ ثانیه کاملا شارژ کند.

به گزارش اقتصاد روز، کمپانی استاردات توانسته نمونه اولیه از شارژری مخصوص تلفن های همراه هوشمند بسازد که می تواند باتری گوشی Galaxy S4 را در 30 ثانیه کاملا شارژ کند.

ما در این سال ها شاهد ظهور فناوری های جدیدی در باتری ها بودیم.که لقب جذاب ترین فناوری ارائه شده را می توان به نمونه ارائه شده توسط کمپانی استاردات دانست.

نمونه اولیه شرکت استاردات، جهت شارژ باتری گوشی Samsung Galaxy S4  طراحی شده (اما به نظر می رسد درحال تحقیق برای گسترش استفاده آن برای گوشی های دیگر نیز هستند).از این دستگاه در کنفرانس مایکروسافت تینک رونمایی می شود.

تقریبا 30 ثانیه طول می کشد تا باطری کاملا خالی را 100 درصد شارژ کند، که این دستگاه با استفاده از تکنولوژی نیمه­هادی بیولوژیکی مبتی بر اسید­های امینه این کارا انجام می دهد. طبق برنامه ریزی های انجام شده این شرکت شارژر با قیمتی حدودا دو برابر شارژرهای معمولی در اواخر سال 2016 به بازار عرضه خواهد کرد.

هم اکنون سایز این شارژر برابر با شارژرهای لبتاپ هاست اما با ارائه مدل اصلی سایز آن کوچکتر خواهد شد ولی برای اینکه هنوز مدل کامل نشده و در حال توسعه است میزان دقیق آن مشخص نیست.