کدخبر: ۱۰۰۱۰۵ لینک کوتاه

اپل، درصدد خرید Beats Audio

شرکت اپل قصد دارد یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید هدفون را به ارزشی بالغ بر ۳.۲ میلیارد دلار خریداری کند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از دیجی کالا، اپل مذاکراتی جدی را با Beats Audio به منظور خرید 3.2 میلیارد دلاری این شرکت انجام داده است. این قرارداد ممکن است این هفته به شکل رسمی به اطلاع عموم برسد. در صورت بستن قرارداد، این بزرگ‌ترین خرید یک شرکت توسط اپل در تاریخ این کمپانی خواهد بود. 

شرکت بیتس آیدیو به تازگی سیستم استریمینگ موزیکی را راه‌اندازی کرده بود که می‌توانست با سرویس اپل رادیو رقابت کند. شرکت اپل در گزارشی که در ماه مارس از درآمدهای خود منتشر کرد، سود کمتری از آنچه انتظار می‌رفت را از سرویس آیتیونز و اپل رادیو به دست آورد. اپل با استفاده از سیستم استریمینگ موزیک بیتس آیدیو می‌تواند علاوه بر افزایش درآمد خود به رقیبی برای سرویس‌های مشابه چون اسپاتیفای نیز تبدیل شود تا جایگاه برجسته خود در صنعت موسیقی را همچنان حفظ کند.

این شرکت همچنین سالانه سود هنگفتی را از فروش هدفون به دست می‌آورد؛ حوزه‌ای که تخصص بیتس آیدیو است و در سال 2013 توانست 1 میلیارد دلار هدفون بفروشد!
در سال 2011 شرکت اچ‌تی‌سی 50.1 درصد از بیتس را خرید و فروش گوشی‌های خود همراه با نرم‌افزارها و ایر فون‌های با برند بیتس را آغاز کرد. سرانجام اچ‌تی‌سی به دلیل هزینه بالایی که برای این ایر فون‌ها متقبل می‌شد، تولید آن‌ها را متوقف کرد و در نهایت در سال 2012 سهام خود از بیتس را فروخت.
 
شرکت بیتس توسط جیمی آیوین و Dr. Dre رپر معروف آمریکایی با هزینه‌ای 500 میلیون دلاری تأسیس شد. این شرکت توانست طی چند سال اخیر ارزش شرکت خود را به یک میلیارد دلار برساند. جالب اینجاست که گفته شده در صورت نهایی‌شدن این قرارداد، احتمالا آیوین و Dr. Dre مسئولیتی ارشد در اپل به دست خواهند آورد.

حالا با اعلام خبر این خرید دو حالت می‌توان متصور شد؛ یا اپل قصد دارد هزینه‌ای بسیار بالاتر از ارزش این شرکت هزینه کند که عجیب به نظر می‌رسد، یا بیتس در چند ماه اخیر به ارزشی سه برابری نسبت به سال قبل خود دست پیدا کرده است.