کدخبر: ۱۰۰۲۵۰ لینک کوتاه

فایرفاکس کاربران را آگهی باران می کند

بنیاد موزیلا طراح مرورگر فایرفاکس هم به جمع شرکت های اینترنتی ای پیوست که قصد دارند با نمایش آگهی برای کاربران کسب درآمد کنند.

به گزارش اقتصاد روز، بر شکل یک طرح آزمایشی این شرکت تبلیغات و لینک‌های مورد حمایت در زمانی که کاربران زبانه‌ها یا تب‌های جدیدی باز می‌کنند در داخل جعبه‌ها یا باکس‌هایی در داخل محیط مرورگر نشان می دهد.
 در نسخه‌های اخیر فایرفاکس وقتی کاربران تب جدیدی(زبانه جدیدی) باز می‌کنند در داخل پنجره مرورگر 9 پنجره به نمایش درمی‌آید که هر یک تصویری از یکی از سایت‌های پربازدید کاربر مربوطه را نمایش می‌دهد و فرد با کلیک برروی آنها می‌تواند به سایت مورد نظر خود برود. قرار است تعدادی از این باکس‌ها برای نمایش تبلیغات استفاده شوند.
 این طرح واکنش منفی مشتریان را به همراه داشته و به همین علت این شرکت قول داده تا طرح جدیدش را به گونه‌ای اجرا کند که کاربران کنترل خود بر مرورگر و محتوای آن از دست ندهند و همچنین با حجم زیادی آگهی نیز مواجه نشوند.
 بنیاد موزیلا در ماه فوریه از اجرای چنین طرحی خبر داده و تصریح کرده بود از اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران برای نمایش آگهی‌های مرتبط به آنها استفاده خواهد کرد. اما وعده داده که هیچ بخشی از اطلاعات شخصی کاربران جمع آوری نشده و نگهداری نخواهد شد. با این حال اعتراضات کاربران نسبت به این تصمیم موزیلا کماکان ادامه دارد.