کدخبر: ۱۰۰۳۹۳ لینک کوتاه

ناسا در حال ساخت بشقاب پرنده برای ماموریت های آینده ی مریخ است

با برنامه های ناسا برای ساخت فضاپیمایی بشقاب مانند، در آینده ممکن است این بشقاب پرنده های خود ما باشند که در فضای ستاره ای دیده شده و مورد گمانه زنی قرار می گیرند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از زومیت،  این بشقاب پرنده بصورت رسمی LDSD نامیده می‌شود که کوتاه‌ شده‌ی عبارت Low-Density Supersonic Decelerator بوده و قرار است بعنوان نمونه‌ای آزمایشی برای ماموریت‌های آینده به مقصد مریخ مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد. مراحل تولید و سر هم سازی این بشقاب پرنده اخیرا در هاوایی به مرحله‌ی تکمیل رسیده و قرار است اولین فرصت پرتاب برای این وسیله، در تاریخ ۳ ژوئن تعیین شده که البته پیش از آن ناسا به چندین هفته زمان برای آزمایش‌هایی نظیر شبیه‌سازی و بررسی فعالیت در حالت آزمایشگاهی نیاز دارد.
 
سرانجام پرتاب این بشقاب پرنده در ماه ژوئن از طریق ایستگاه واقع در هاوایی صورت خواهد پذیرفت. این وسیله‌ی آزمایشی توسط یک بالون مخصوص تا ارتفاع 120 هزار فوتی بالا خواهد رفت که در این ارتفاع توسط بالون رها شده و با روشن شدن راکت‌های تقویتی خود تا ارتفاع 180 هزار فوتی اوج خواهد گرفت. در این ارتفاع، LDSD مجموعه عملکردهای آزمایشی خودکار را به انجام خواهد رساند که ممکن است در آینده، در ماموریت‌های سیاره‌ی سرخ به کار بسته شوند.