کدخبر: ۱۰۰۴۷۸ لینک کوتاه

Adobe مشغول کار بر روی فتوشاپ لمسی است

مایکروسافت دیشب به معرفی نسخه قدرتمند و سازگار با دستگاه های ویندوزی لمسی از نرم افزار محبوب فتوشاپ پرداخت. این نسخه از فتوشاپ شامل تغییراتی است که ضمن حفظ قدرت این نرم افزار، آن را برای استفاده در دستگاه های لمسی تحت ویندوز بسیار مناسب می سازد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از زومیت، استفاده از فتوشاپ در دستگاه‌های ویندوزی لمسی جزء مواردی بود که باعث می‌شد کاربران نتوانند آن‌طور که باید و شاید از امکانات و قابلیت‌های این نرم‌افزار به طور کامل استفاده نمایند.
این موضوع باعث شد تا کمپانی ادوبی دست به کار شود و با اعمال تغییرات و بروزرسانی‌های اساسی، این نرم‌افزار را هر چه بیشتر مناسب استفاده در این دستگاه‌ها کند.
به عنوان مثال اکنون با استفاده از قلم دیجیتال عرضه شده به همراه سرفیس‌پرو3، می‌توان بسیاری از کارها و عملیات گوناگون را به انجام رسانید. همچنین ادوبی اندازه آیکون‌ها و عناصر موجود در ویرایشگر قدرتمند تصویر خود را دو برابر کرده است.
این موضوع باعث می‌شود بتوان با استفاده از انگشت و یا ژست‌های لمسی مانند زوم کردن و... ، انتخاب گزینه‌های مختلف و تنظیم محیط ویرایش تصویر را به آسانی انجام داد.
اما این تمام ماجرا نیست؛ قابلیت‌های نسخه جدید Photoshop CC، مانند نسخه‌های مخصوص دستگاه‌های لمسی که با نام‌های Photoshop Touch و Photoshop Express شناخته می‌شوند نیست. این نسخه جدید تمامی قابلیت‌های نرم‌افزار مخصوص کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ را دارد و از این حیث بی‌نظیر است.
مورد دیگر، قابلیت پشتیبانی از صفحات نمایش با تراکم پیکسل بسیار بالا مانند آنچه در سرفیس‌پرو‌3 دیده می‌شود، اشاره کرد.
درست است که این نسخه از فتوشاپ امشب در مراسم معرفی سرفیس‌پرو‌3 معرفی شد و Photoshop CC بر روی این سخت‌افزار اجرا شد، اما این موضوع نباید باعث نگرانی کاربران شود؛ چرا که فتوشاپ جدید بر روی تمامی سخت‌افزارهایی که مجهز به جدیدترین سیستم‌عامل ویندوز باشند به‌خوبی اجرا می‌شود و این موضوع فارغ از هرگونه برند تولیدکننده سخت‌افزار است.
مواردی نظیر عدم پشتیبانی از دستگاه‌های لمسی و دارای صفحات نمایش با رزولوشن و تراکم پیکسل زیاد طی چند سال گذشته باعث شده بودند تا بسیاری از کاربران ناراضی باشند؛ اما رفع این دو مشکل اساسی به همراه اضافه‌شدن بسیاری از قابلیت‌های جدید، نسخه جدید از فتوشاپ CC را به یک محصول کاملاً بی‌رقیب و انحصاری تبدیل کرده‌اند.
موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چرا که طبق سخنان «مایکل گاف»، معاون ارشد ادوبی که در مراسم معرفی سرفیس‌پرو‌3 صحبت می‌کرد، به زودی شاهد عرضه تمامی محصولات خانواده این شرکت با این قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید خواهیم بود.