کدخبر: ۱۰۰۵۲۵ لینک کوتاه

شش رویا از جنس اسنپ دراگون ۸۰۵

به زودی شاهد حضور نسل جدید پردازنده های شرکت کوالکام یعنی سری اسنپ دراگون ۸۰۵ در بازار عرضه خواهیم بود.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از آی تی رسان، به‌زودی شاهد حضور نسل جدید پردازنده‌های شرکت کوالکام یعنی سری اسنپ دراگون 805 در بازار عرضه خواهیم بود. اینکه این پردازنده دارای چه قابلیت‌هایی خواهد بود بر کسی پوشیده نیست ولی اینکه چه مزایای در دید کاربر عمومی دیده خواهد شد، هدف مقاله پیش روی شماست. در این مقاله شش قابلیت برجسته‌ای را که ابزارهای هوشمند دارای این پردازنده از آن بهره‌مند خواهند شد را بررسی خواهیم نمود، شش رویا از جنس اسنپ دراگون 805.
 
1-      پشتیبانی از نمایشگرهای دارای کیفیت 4K

شاید بسیاری از شما در حال حاضر به یک تبلت یا تلفن همراه هوشمند با رزولوشن 1920 در 1080 پیکسل دسترسی داشته باشید، کافی است بدانید که کیفیت خروجی نمایشگر شما در برابر نمایشگرهایی که امکان استفاده از آن‌ها به کمک این پردازنده ممکن خواهد شد، عملا کمتر از نصف است. رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل برای هر دوستدار فناوری می‌تواند حکم یک رویا را داشته باشد و این رویا به‌واسطه این پردازنده دست‌یافتنی شده است. این کیفیت بالای نمایشگر بر روی تبلت 65 اینچی شرکت سونی به از مایش نهاده شد و نتیجه حاصله را تنها می‌توان با یک کلمه توصیف نمود و آن کلمه، فوق‌العاده است.
 
2-      امکان استفاده خروجی تصویر بر روی تلویزیون‌های دارای کیفیت 4K

تابه‌حال خروجی تصویر تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود را بر روی یک تلویزیون مشاهده کرده‌اید؟ کیفیت خروجی معمولا باکیفیتی که بر روی تبلت یا تلفن همراه هوشمند خود به آن عادت کرده‌اید تفاوتی بنیادین دارد ولی این مشکل با اسنپ دراگون 805 مرتفع شده است و این پردازنده می‌تواند برای شما امکان اتصال به تلویزیون‌های دارای کیفیت 4K را فراهم سازد. این اتصال به نحوی خواهد بود که ذره‌ای افت کیفیت در خروجی تصویر را حس نخواهید نمود. البته باید این را در نظر داشته باشید که این عمل بدون مشکل نیز نخواهد بود و مصرف باتری شما در هنگام انجام این کار، تا حد قابل‌توجهی بالاتر خواهد رفت ولی این مصرف بالاتر، ارزش کافی برای استفاده را دارد.
 
3-      امکان خواندن شفاف‌تر

شاید برای شما بررسی آیکون‌های موجود بر روی تلفن همراه هوشمند یا تبلتتان چندان ضروری نباشد ولی مسلما برای مواقعی که می‌خواهید متنی را بر روی دستگاهتان بخوانید با مشکلاتی روبرو شده‌اید. معمولا حاشیه متن و محیط در یکدیگر اندکی فرو می‌روند و این موضوع در خواندن متن‌های مختلف، می‌تواند به‌تدریج موجب سردرد و چشم‌درد در کاربر شود. گاهی این میزان درد به‌اندازه‌ای است که بسیاری از کاربران عطای خواندن کتاب بر روی ابزار دیجیتالی را به لقای آن می‌بخشند و به‌طورکلی از این امکان استفاده نمی‌کنند. با اسنپ دراگون 805 می‌توانید بدون مشکل و به‌راحتی به خواندن متن بپردازید و مشکل یادشده برای شما اتفاق نیفتد.

4-      قابلیت‌های بهینه‌سازی شده برای بازی‌های کامپیوتری

مسلما تعداد افرادی که با تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود به انجام بازی‌های کامپیوتری می‌پردازند، بسیار زیاد است. همه ما می‌دانیم که پردازنده نیرومند به معنی اجرای روان‌تر بازی خواهد بود و اسنپ دراگون 805 به‌مراتب از نسل قبلی خود نیرومندتر است و می‌تواند بازی‌های کامپیوتری را باکیفیتی باورنکردنی برای شما به اجرا درآورد که شاید پیش‌ازاین تجربه‌ای مشابه آن را بر روی یک دستگاه غیرتخصصی برای بازی‌های کامپیوتری تجربه نکرده باشید. این پردازنده می‌تواند سرعت اجرای بالاتر، روان‌تر اجراشدن بازی و جزئیات فراوان‌تری را به دستگاه‌ همراه شما بیاورد.
 
5-      امکان انجام کارهای متفاوت با عکس‌ها

با کمک این پردازنده نیرومند می‌توانید نرم‌افزارهای نیرومندتری را بر روی تبلت یا تلفن ‌همراه هوشمند خود نصب کنید ویکی از تفاوت‌های عمده در استفاده از نرم‌افزارها را می‌توان در ویرایش عکس جستجو نمود. با کمک اسنپ دراگون 805 می‌توانید آیتم‌های کوچک‌تری را از میان موارد موجود در عکس خود به‌عنوان یک شیء مجزا انتخاب کنید و بر روی آن اقدام به ویرایش نمایید. یکی از نخستین موارد را می‌توان در تغییر نقطه زوم بر روی عکس دانست که می‌توانید با کمک آن بر روی دستگاه‌های عادی نیز امکاناتی مشابه امکانات دوربین نوکیا لومیا 1020 را در اختیار داشته باشید. حتی می‌توانید با کمک این پردازنده، نقاطی را که در عکس شما قرار است در کانون توجه قرار داشته باشند را های لایت نموده و از اشیاء عقب‌تر یا جلوتر از آن تفکیک نمایید.
 
6-      سرعت بالاتر استریم
در آزمایش‌های انجام‌شده بر روی این پردازنده، سرعت استریم آنلاین اطلاعات به‌شدت بالا بوده است. برای نمونه می‌توان به استفاده از شبکه‌های LTE یا همان 4G اشاره نمود. با کمک این پردازنده می‌تواند از مودم‌هایی که از LTE مدل cat 6 استفاده می‌کنند، بهره گرفت و این موضوع به معنای استفاده از سرعت استریم 300 مگابیت بر ثانیه خواهد بود.
به‌این‌ترتیب حتی در استفاده از اینترنت همراه نیز می‌توانید با کمک پردازنده اسنپ دراگون 805، تجربه‌ای نوین داشته باشید.

بدونش ک شرکت کوالکام می‌تواند به این پردازنده نیرومند افتخار نماید. پردازنده کوالکام اسنپ دراگون 800 توانست بسیاری از دستگاه‌های فوق‌العاده در نسل فعلی را برای ما آماده سازد و از نسل حدید این پردازنده نیز انتظاری کمتر ازن این نمی‌رود و باید منتظر ماند تا تبلت‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند جدید با دارا بودن اسنپ دراگون 805 به‌عنوان قلب تپنده خود بتوانند ما را بار دیگر به شگفتی وادارند.