کدخبر: ۱۰۰۶۳۲ لینک کوتاه

دزد عکس های خود را پیدا کنید

عکاسان می توانند با ثبت نام در سایت Lenstag، بانک اطلاعاتی از لنزها، بدنه دوربین ها و شماره سریال سایر وسایل تشکیل دهند. این سایت با جست وجوی تصاویر به اشتراک گذاشته شده در اینترنت و بررسی EXIF عکس ها، سریال های ثبت شده توسط عکاس را بررسی می کند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از سایت عکاسی، تاکنون وب‌سایت Lenstag به عنوان مکانی برای یافتن تجهیزات دزدیده‌شده شناخته می‌شد، اما اکنون امکان کشف تصاویر سرقت شده نیز در این سایت فراهم شده است.

عکاسان می‌توانند با ثبت‌نام در این سایت، بانک اطلاعاتی از لنزها، بدنه دوربین‌ها و شماره سریال سایر وسایل تشکیل دهند. این سایت با جستجوی تصاویر به اشتراک گذاشته شده در اینترنت و بررسی EXIF عکس‌ها، سریال‌های ثبت شده توسط عکاس را بررسی می‌کند. اگر کسی وسایلی را به عنوان دزدیده‌شده معرفی کرده باشد، Lenstag به صاحب وسیله اطلاع داده و آدرس مکانی که عکس مذکور استفاده شده است را معرفی می‌کند.

اکنون همانند تجهیزات، این سایت توانایی پیدا کردن تصاویری که بدون اجازه منتشر شده‌اند را نیز دارد. ایده این کار هنگامی شکل گرفت که همسر Trevor Sehrer بنیانگذار سایت Lenstag به صورت تصادفی وسایلی را به عنوان دزدیده‌شده علامت‌گذاری کرد و اعلانی مبنی بر استفاده از عکس‌هایش را در یک وبلاگ تصادفی دریافت کرد.

Sehrer این کشف تصادفی را به یک سرویس جدید برای عکاسان تبدیل کرد و به‌روزرسانی اخیر برای سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید توانایی یافتن تصاویر سرقت شده را فراهم کرده است.