کدخبر: ۱۰۰۶۴۶ لینک کوتاه

سه ماهواره ایرانی در نوبت پرتاب

قائم مقام سازمان فضایی ایران گفت: در حال حاضر سه ماهواره تدبیر مربوط به دانشگاه علم و صنعت، ماهواره شریف ست مربوط به دانشگاه شریف و ماهواره فجر از مجموعه صاایران را در نوبت پرتاب داریم.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از ایسنا، قائم‌مقام سازمان فضایی ایران گفت: امیدواریم در نیمه اول سال جاری یک پرتاب ماهواره با لحاظ آمادگی‌های تکنیکی و فنی صورت گیرد.

حمید فاضلی در حاشیه بازدید دبیر کل سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه از دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه در حال حاضر سه ماهواره تدبیر مربوط به دانشگاه علم و صنعت، ماهواره شریف‌ست مربوط به دانشگاه شریف و ماهواره فجر از مجموعه صاایران را در نوبت پرتاب داریم، تصریح کرد: ترتیب و زمان پرتاب این ماهواره‌ها به میزان آمادگی‌های تکنیکی و فنی بستگی دارد.

او با ابراز امیدواری نسبت به پرتاب هر سه ماهواره تا پایان سال اظهار امیدواری کرد که با آمادگی و لحاظ شرایط لازم در نیمه اول سال جاری یک پرتاب داشته باشیم.

فاضلی با بیان اینکه کشور در مجموع کارنامه خوبی را در حوزه فعالیت‌های فضایی داشته است، اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های دولت تدبیر و امید این گونه فعالیت‌ها ارتقا یابد.

قائم‌مقام سازمان فضایی ایران به بازدید دبیر کل سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه از سازمان فضایی ایران اشاره کرد و گفت: همچنین بازدیدی از دانشگاه علم و صنعت صورت گرفت و پس از آن در نظر است بازدیدی از امکانات ماهواره‌ای دانشگاه امیرکبیر نیز صورت گیرد.