کدخبر: ۱۰۰۶۶۳ لینک کوتاه

سامسونگ در فکر ساخت یک ساعت هوشمند مستقل

شرکت سامسونگ قصد دارد تا ساعت هوشمندی بسازد که استفاده از آن نیاز به همراهی یک تلفن همراه هوشمند نخواهد داشت و به تنهایی می تواند تمامی خدمات خود را به کاربران عرضه کند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از آی‌تی رسان، شرکت سامسونگ در فکر ساخت یک ساعت هوشمند مستقل است و ظاهراً از بازخورد پیش آمده نسبت به ساعت هوشمند گلکسی گیر درس‌های جالبی گرفته است.

شاید با نگاه به وضعیت سامسونگ بتوان این شرکت را در زمینه ساعت‌های هوشمند از رقبای اصلی خود یعنی گوگل و اپل، بسیار جلوتر دانست ولی این پیشی گرفتن برای مسوولان این شرکت کافی نبوده است و سامسونگ قصد دارد تا پروژه پنجمین ساعت هوشمند خود را بر پایه تغییراتی بنیادین، برنامه‌ریزی کند.

بر اساس گزارش‌هایی که وال‌استریت ژورنال ارائه داده است، این منبع معتبر خبری اعلام کرده است که شرکت سامسونگ قصد دارد تا ساعت هوشمندی بسازد که استفاده از آن نیاز به همراهی یک تلفن همراه هوشمند نخواهد داشت و به‌تنهایی می‌تواند تمامی خدمات خود را به کاربران عرضه کند.

این ساعت قرار است سیم‌کارت مخصوص به خود را داشته باشد و به‌سادگی بتوان از آن به‌عنوان یک ابزار هوشمند با قابلیت‌های متعدد، استفاده کرد که مکالمه صوتی و تصویری، تنها بخشی از قابلیت‌های آن خواهد بود. این ساعت به‌احتمال فراوان در تابستان پیش رو قابل‌دسترسی خواهد بود و می‌تواند برای دوستداران فناوری به‌عنوان یک سورپرایز بسیار بزرگ باشد زیرا پیش ‌از این هیچ‌گونه صحبتی درباره این محصول به میان نیامده بود.

گفته می‌شود که این ساعت جدید قرار است به امکانات ویژه‌ای مانند دوربین نیرومند، امکان اندازه‌گیری ضربان قلب کاربر، مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر گردوغبار و... مجهز باشد که این امکانات برای این ساعت هوشمند می‌توانند بسیار مناسب باشند. همچنین گفته می‌شود که نرم‌افزارهای تایزن نیز بر روی این ساعت قابل‌دسترسی هستند و همین امر نیز می‌تواند این ساعت را به صدرنشین ساعت‌های هوشمند یعنی ساعت پیبل، نزدیک‌تر سازد.

شاید در شروع ماجرای ساعت‌های هوشمند، کمتر کسی فکر می‌کرد که ساعت هوشمند باید دقیقاً چه مشخصاتی داشته باشد ولی امروزه و با عرضه چند مدل مختلف از ساعت‌های هوشمند، شرایط به نحوی شده است که نه‌تنها این گجت‌ها شناخته‌شده هستند، بلکه در سطح عمومی مصرف‌کنندگان این محصولات نیز ایده‌ها و انتظاراتی به چشم می‌خورد که هر یک از آنها می‌توانند در نوع خود، یک گام روبه‌جلو برای این دست از فناوری‌های پوشیدنی باشد.

حال باید دید که سامسونگ با عرضه کردن این محصول بر پایه سیستم‌عامل تایزن، به دنبال پیشرفت و مهاجرت به سایر سیستم‌عامل‌ها خواهد بود یا اینکه برای بهبود شرایط کارکرد ساعت هوشمند خود بر روی تایزن برنامه‌ریزی خواهد نمود. جواب این سوال تنها مدتی پس از عرضه رسمی این ساعت جدید مشخص خواهد شد و باید تا آن موقع صبر کرد.