کدخبر: ۱۰۰۷۴۳ لینک کوتاه

سورپرایز سامسونگ برای دارندگان گلکسی گیر

شرکت سامسونگ، سیستم عامل آندروید ساعت های گلکسی گیر را به سیستم عامل مخصوصی به نام تایزن آپدیت می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از زومیت، شرکت سامسونگ قصد دارد تا تمامی دارندگان ساعت هوشمند خود را خوشحال کند. به همین دلیل نیز سورپرایز سامسونگ برای دارندگان ساعت گلکسی گیر، شامل به‌روزرسانی رایگان برای مدل‌های اولیه این ساعت، جهت بهره‌مندی از سیستم‌عامل تایزن خواهد بود.
 
مدل‌های اولیه این ساعت هوشمند همگی از سیستم‌عامل اندروید مخصوص ساعت استفاده می‌کردند که البته این سیستم‌عامل چندان کارآمد نبود و به همین دلیل نیز سیستم‌عامل مخصوصی با نام تایزن جایگزین اندروید اولیه شد. بنا به اعلان وبلاگ سم موبایل که یکی از مراجع معتبر اخبار مربوط به سامسونگ است، این شرکت قصد دارد تا به‌روزرسانی نسخه 2.2 را برای ساعت گلکسی گیر ارائه نماید که به تمام دارندگان این دستگاه امکان تغییر سیستم‌عامل اندروید به تایزن را به‌صورت رایگان ارائه خواهد کرد.
 
البته تنها تغییر در این به‌روزرسانی مربوط به سیستم‌عامل نخواهد بود و مزایای متنوعی نیز به این ساعت افزوده خواهد شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان افزوده شدن سیستم پخش موسیقی مستقل بر روی ساعت دانست. همچنین امکان ارائه دستورات صوتی برای کنترل دوربین ساعت نیز به کمک این آپدیت برای دارندگان ساعت مهیا خواهد گردید. این قابلیت‌ها پیش‌ازاین تنها بر روی نسخه دوم ساعت گلکسی گیر موجود بودند. البته عملکرد این امکانات بر روی گلکسی گیر 2 به‌مراتب روان‌تر از نسخه اولیه این ساعت خواهد بود.
 
گفته می‌شود که این بسته به‌روزرسانی را می‌توان از طریق Samsung Kies در اختیار گرفت. البته یک مشکل بزرگ نیز در این میان وجود خواهد داشت که دارندگان ساعت گلکسی گیر باید پیش از دریافت این بسته آپدیت به آن دقت داشته باشند؛ با انجام این به‌روزرسانی، تمامی اطلاعات موجود بر روی ساعت هوشمند شما پاک خواهند شد و به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌کنیم که پیش‌ازاین که ساعت خود را به سیستم‌عامل جدید مجهز سازید، از فایل‌ها و اطلاعات داخلی ساعت خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید.