کدخبر: ۱۰۰۸۰۳ لینک کوتاه

گوگل به دنبال دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا

گوگل به دنبال ساخت ۱۸۰ ماهواره کوچک با ظرفیت بالاست و در نظر دارد تا با قرار دادن این ماهواره ها در مدارهای پایینی دسترسی به اینترنت را برای مناطق محروم امکان پذیر سازد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از زومیت، به نظر می‌رسد گوگل در زمینه ایجاد دسترسی به اینترنت در نقاط محروم و دور افتاده فقط به پروژه لون خود بسنده نکرده و ایده‌های جاه‌طلبانه‌تری دارد. برنامه‌های گوگل برای ایجاد دسترسی به اینترنت از طریق ماهواره‌ها کم‌کم شکل واقعیت به خود می‌گیرد.

به گزارش Wall Street Journal این غول جست‌وجوگر اینترنتی در تدارک ساخت 180 ماهواره کوچک با ظرفیت بالاست و در نظر دارد تا با قرار دادن این ماهواره‌ها در مدارهای پایینی دسترسی به اینترنت را برای مناطق محروم امکان‌پذیر سازد. اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی از این ماهواره‌ها در دست نیست اما طبق گزارش‌ها اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود گوگل تعداد این ماهواره‌ها را حتی دو برابر نیز خواهد کرد. این در حالی است که سخنگوی گوگل ضمن عدم تایید یا رد این تلاش‌ها به ذکر این نکته که داشتن ارتباط اینترنتی به طور قابل‌توجهی زندگی مردم را بهبود می‌بخشد، بسنده کرد.

این‌طور که به نظر می‌رسد این پروژه هزینه‌ای زیادی معادل یک تا سه میلیارد دلار برای گوگل خواهد داشت. البته این ماهواره‌ها می‌توانند خرج خودشان را در بیاورند و هزینه‌های گوگل را جبران کنند. وقتی افراد بیشتری به اینترنت دسترسی داشته باشند، افراد بیشتری هم از موتور جست‌وجوی گوگل استفاده خواهند کرد و تبلیغات آنلاین را خواهند دید. این پروژه دسترسی به اینترنت از طریق ماهواره‌ها می‌تواند مکملی برای پروژه دیگر گوگل یعنی Project Loon باشد.

از آنجا که امروزه اینترنت نقش بسیار مهمی در زندگی بسیاری از مردم دنیا ایفا می‌کند، امیدواریم تلاش‌های گوگل هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد تا همه مردم محروم! دنیا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.