کدخبر: ۱۰۱۱۵۹ لینک کوتاه

سامسونگ اولین لامپ هوشمند خود را روانه بازار کرد

سامسونگ این فناوری را با نام Color Tuning عرضه کرده است که شبیه به فناوری هیو لوکس فیلیپس در لامپ های این کمپانی با قابلیت تغییر رنگ و شدت نور تابیده شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز ، اخیراً بعضیاز کمپانی‌ها از جمله‌ فیلیپس، ال‌جی و سامسونگ از طرح‌های خود برای تولید محصولاتی با عنوان لامپ‌های هوشمند پرده برداشته‌اند. حال سامسونگ اولین لامپ هوشمند مجهز به بلوتوث خود را معرفی کرد.

هفته‌ گذشته سامسونگ این محصول را در نمایشگاه تجهیزات روشنایی بین‌الملل معرفی کرد. این محصول بخشی از محصولات مخصوص به روشنایی است که سامسونگ در نظر دارد تا آن‌ها را روانه‌ بازار کند. این لامپ ال‌ای‌دی قابلیت اتصال به شبکه‌های بلوتوث را نیز دارد.
 
پشتیبانی از بلوتوث در این لامپ هوشمند نشان از این دارد که می‌توان بدون نیاز به استفاده از یک هاب، مستقیماً با لامپ از طریق بلوتوث و با استفاده از یک تلفن‌هوشمند در ارتباط بود. براساس اطلاعات ارائه شده توسط سامسونگ، کاربران قادر خواهند بود تا با استفاده از ابزارهای‌هوشمند خود تا 64 لامپ هوشمند را از فاصله‌ حداکثری 600 متری کنترل نمایند.
 
براساس اطلاعات ارائه شده توسط سامسونگ، این لامپ طول عمری برابر 15,000 ساعت دارد که در صورت استفاده از آن برای 3 ساعت در روز، می‌توان برای 15 سال از آن استفاده کرد که با این حساب بسیاری از لامپ‌های هوشمند دیگر را از منظر عمر مصرف پشت سر گذاشته است.
 
هنوز سامسونگ جزئیات قیمت این محصول را مشخص نکرده است، اما با توجه به قیمت 40 دلاری هیو فیلیپس و قیمت 30 دلاری لامپ هوشمند عرضه شده توسط ال‌جی، باید انتظار داشت تا این لامپ‌هوشمند نیز همچین قیمتی داشته باشد.