کدخبر: ۱۰۱۱۹۵ لینک کوتاه

شارژ بی سیم گوشی به ازای خوردن قهوه

کسانی که برای قهوه خوردن به شعب استارباکس می روند می توانند در حین خوردن، گوشی شان را هم روی میز قرار دهند و منتظر شارژ بی سیم آن بمانند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، استارباکس با همکاری Duracell Powermat فناوری بی‌سیم ویژه ای را برای شارژ آسان گوشی‌ها به کار گرفته است. این فناوری در تمام شعب استارباکس در سراسر آمریکا در دسترس و قابل استفاده است.
 
البته شعب استارباکس در سان فرانسیسکو اولین نقطه در آمریکا بودند که این ایستگاه‌های بی سیم شارژ گوشی در آنها نصب شد. قرار است این خدمات تا سال 2015 در دیگر شعب این موسسه بزرگ کافی شاپ در جهان ارائه شود.
 
بدین منظور صفحات یا پدهای خاصی در شعب استارباکس نصب می‌شود و کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های سازگار با آنها می‌توانند به راحتی از خدمات شارژ بی‌سیم بهره بگیرند. بررسی‌ها نشان می‌دهد این صفحات شارژ با اکثر گوشی‌های ساخت شرکت‌های مختلف سازگاری دارند.
 
جالب اینکه مشتریان می‌توانند با خرید حلقه های کوچک ویژه و متصل کردن آنها به گوشی های خود هم از خدمات شارژ بی سیم استفاده کنند. اما مشخص نیست که استارباکس دقیقا چه برنامه ای برای فروش این نوع حلقه ها دارد.
 
استارباکس امیدوار است با ارائه این خدمات تعداد بیشتری از مشتریان را به شعب خود جلب کرده و سود تجاری قابل توجهی به دست آورد. همچنین این روش مشتریان را به حضور بیشتر در استارباکس به منظور تکمیل شارژ باتری گوشی ترغیب می‌کند.