کدخبر: ۱۰۱۳۸۶ لینک کوتاه

موزیلا درصدد تحول سیستم کامنت گذاری است

کاربران قادرند با استفاده از این سیستم، تصاویر، لینک ها و انواع محتویات مورد نظر خود را به اشتراک گذاشته و همچنین مشارکت های خود را دنبال کنند. همچنین می توان با بهره گیری از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران، مطلب جدیدی را منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از زومیت، سیستم‌های کامنت‌گذاری که توسط وبلاگ‌ها، خبرگزاری‌ها و سرویس‌های خبری آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند، مشکلات خاص خود را داشته و همیشه افرادی هستند که با نارضایتی در مورد این سیستم‌ها صحبت می‌کنند. اما به‌نظر می‌رسد بنگاه‌های خبری بزرگ ایالات متحده درصدد آن هستند تا با همکاری موزیلا، سرویس مناسبی را در این رابطه توسعه دهند.
متخصصان نشریات واشنگتن‌‌پست و نیویورک تایمز معتقدند که می‌توان سیستمی توسعه داد که بسیار بهتر از گزینه‌های کنونی مورد استفاده است. از این‌رو این مؤسسات با همکاری موزیلا درصدد توسعه‌ یک پلتفرم متن‌باز هستند تا در اتاق‌های خبر مورد استفاده قرار گیرد و سایر افراد نیز قادر باشند این پلتفرم را در وب‌سایت‌های خود بکار گیرند.

براساس اطلاعات منتشر شده، این سیستم یک پلتفرم انتشار محتویات برای کابران بوده و تفاوت عمده‌ای با سیستم کامنت‌گذاری سنتی دارد.

کاربران قادرند با استفاده از این سیستم، تصاویر، لینک‌ها و انواع محتویات مورد نظر خود را به اشتراک گذاشته و همچنین مشارکت‌های خود را دنبال کنند. همچنین می‌توان با بهره‌گیری از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران، مطلب جدیدی را منتشر کرد.
 
باید برای استفاده از چنین سیستمی دو سال به انتظار نشست. چراکه براساس گفته‌های توسعه‌دهندگان، توسعه‌ آن دو سال به‌طول خواهد انجامید و از آن پس می‌توان از این سیستم متن‌باز استفاده کرد.