کدخبر: ۱۰۱۴۲۷ لینک کوتاه

تکنولوژی های جدید تلویزیون های خمیده

در تلویزیون هاجدید خمیده، چهار گوشه تصویر به چشم شما نزدیک تر شده است، بنابراین تصویر و کیفیت را به هیچ عنوان از دست نمی دهید.

به گزارش اقتصاد نیوز، در مراسم رونمایی از محصولات صوتی-تصویری جدید سامسونگ، کیونگ هون پارک، مدیر ارشد بخش صوتی و تصویری دفتر نمایندگی سامسونگ ایران با اشاره به پیشرو بودن این شرکت در صنعت صوتی-تصویری دنیا گفت: سامسونگ اولین برندی است که توانسته صفحه نمایش Curve با کیفیت تصویر UHD را تولید کند.

این ویژگی، شاخص متمایزکننده نسل جدید تلویزیون‌های سامسونگ است که در نگاه نخست نظر هر بیینده‌ای را به خود جلب می‌کند. به طوری‌که بیننده احساس می‌کند در بطن آنچه مشاهده می‌کند قرار گرفته و خود او نیز بخشی از آن تصویر است. با بهره‌مندی از تصاویر این تلویزیون، بیننده مشاهده غنی‌تر و با کیفیت‌تری را از نظر جزییات تصویر و رنگ تجربه می‌کند که تا قبل از این امکان‌پذیر نبود.

طبق آمارهای منتشر شده فروش تلویزیون‌های UHD نسبت به سال گذشته پنج برابر شده است. آمار منتشر شده راجع به تقاضای کاربران بر اساس سایز هم نشان می‌دهد که کاربران به سمت تلویزیون‌های سایز بزرگ پیش می‌روند و شرکت سامسونگ هم در همین راستا تا سایز 78 اینچ را روانه بازار کرده است. سامسونگ برای هشتمین سال متوالی رکورد پرفروش‌ترین برند در بازار تلویزیون را از آن خود کرده است.

صفحه خمیده چگونه به بهتر دیدن کمک می‌کند؟
چهار گوشه تصویر در این تلویزیون‌ها به چشم شما نزدیک‌تر شده است، بنابراین تصویر و کیفیت را به هیچ عنوان از دست نمی‌دهید. خمیده بودن صفحه نمایش همچنین با کروی بودن چشم انسان تناسب داشته و باعث دید بهتر می‌شود. این انحنا همچنین باعث عمق دادن به تصویر شده و آن را واقعی‌تر نشان می‌دهد.

ویژگی دیگر این تلویزیون‌ها قابلیت ارتقا آنهاست که توسط یک باکس فلزی جدا از تلویزیون به نام one connect انجام می‌شود. شما با تعویض این باکس می‌توانید تلویزیون خود را بروز کنید.

در این تلویزیون‌ها تصاویر طبیعی‌تر شده‌اند. علت طبیعی‌تر شدن تصاویر در صفحه نمایش این تلویزیون‌ها این است که تعداد نقاط رنگی در هر پیکسل هفت برابر شده و وضوح و کیفیت بیشتری به تصویر داده است.

این تلویزیون‌ها به تکنولوژی تشخیص حرکتی مجهز شده‌اند و شما با حرکت انگشت می‌توانید آنها را کنترل کنید.

گزارش تصویری این مراسم رونمایی را در لینک زیر مشاهده کنید:
رونمایی از نسل جدید تلویزیون‌های خمیده در تهران