کدخبر: ۱۰۱۴۹۰ لینک کوتاه

برنامه راهبردی پست به روز شد

معاون پست جمهوری اسلامی ایران گفت: سه سال است که بر اساس الگوی برنامه راهبردی عمل می کنیم و این برنامه بر اساس سیاست های جدید برای سال ۹۳- ۹۴ به روزرسانی شده است.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از تسنیم، مجتبی نصیری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت پست با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت پست جلب اعتماد مردم و ایجاد باور عمومی نسبت به آن است، اظهار کرد: تغییر وضعیت موجود و جلب اعتماد مشتریان با ارائه سرویس‌های جدید، ارتقای کیفیت و استفاده از امکانات و فناوری‌های جدید، یکی از برنامه‌های اصلی پست است.

او در خصوص نقش استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات تصریح کرد: با توجه به استفاده از دستگاه PDA در 9 استان و نتایج حاصل‌شده، تاثیر بهره‌گیری از فناوری در ارائه خدمات را شاهد بودیم.

او با اشاره به تعریف سرویس‌های ارزش‌افزوده و مبتنی بر فناوری‌های نوین در پست، گفت: شرکت پست سه سال است که بر اساس الگوی برنامه راهبردی عمل می‌کند و این برنامه بر اساس سیاست‌های جدید برای سال 93- 94 به‌روزرسانی شده است.

معاون پست از جمله مشخصه‌های این برنامه به تعریف شش هدف اصلی، 9 راهبرد و 44 پروژه اجرایی-عملیاتی اشاره کرد و افزود: برای اجرایی شدن برخی از پروژه‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری است که در حال حاضر جهت پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز در حال برگزاری جلسات هستیم.

نصیری با بیان اینکه طبق برنامه زمان‌بندی و در صورت تامین منابع مالی، پروژه‌ها کلید می‌خورند، اظهار کرد: پس از تامین منابع مالی تمام فعالیت‌ها معطوف به اجرای پروژه‌ها خواهد شد تا اهداف تعیین‌شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ایجاد تحول در پست تحقق یابد.

او گفت: در حال حاضر، اجرای بعضی از پروژه‌ها که نیاز چندانی به سرمایه‌گذاری ندارند نظیر سرویس 193 آغاز شده، اما آن بخش که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، به همراه برنامه زمانبندی پیشنهادی به مجریان 44 پروژه ابلاغ و در حال نهایی شدن است تا در موعد مقرر اجرایی شود.

او از دیگر برنامه‌های این شرکت، به ساماندهی مشتریان کلان اشاره کرد و گفت: کارگروه‌های مختلفی در این زمینه تعریف‌شده همچون مخابرات، بانک، ثبت‌اسناد، ثبت‌احوال، نیروی انتظامی و ...که به دنبال تامین رضایت مشتریان موجود، حفظ بازار و ارائه خدمات بیشتر به آنهاست.

نصیری با اشاره به اینکه در حال حاضر، برای نتیجه‌گیری در خصوص خروجی فعالیت این کارگروه‌ها زود است، ادامه داد: مطمئناً فعالیت کارگروه‌ها تاثیر خود را خواهد داشت و این اقدامات موجب افزایش درآمد خواهد شد.

او از راه‌اندازی سرویس ارسال پیامک برای مشتریان جهت اطلاع از سرنوشت مرسوله‌هایشان نیز خبر داد و ابراز کرد: با استفاده از این سرویس، شرایط بسته ارسالی از لحظه تحویل تا دریافت، در طول مسیر به فرستنده و گیرنده اطلاع‌رسانی می‌شود.

او در پایان با اشاره به آماده بودن نرم‌افزار این سرویس خاطرنشان کرد: امید است، در نیمه دوم سال جدید و همزمان با روز جهانی پست عملیاتی شود.