کدخبر: ۱۰۱۴۹۸ لینک کوتاه

گوگل دو ساعت هوشمند عرضه می کند

سرانجام بعد از گمانه زنی های فراوان گوگل از عرضه دو ساعت هوشمند ساخت خود خبر داد که قادر به دریافت فرامین صوتی، یادآوری امور مهم، سفارش دادن خرید کالا و ... هستند.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از فارس، هر دو ساعت که مجهز به سیستم‌عامل اندروید هستند باید با محصولات شرکت‌های رقیب از جمله G Watch شرکت ال‌جی و Gear Live شرکت سامسونگ رقابت کنند. هر دوی این محصولات دارای نمایشگرهای لمسی بوده و از قابلیت اتصال به گوشی‌های هوشمند برخوردارند.

بر روی این دو ساعت هم نسخه‌ای از سیستم‌عامل اندروید موسوم به Android Wear اجرا می‌شود و کارکرد آن به شدت بستگی به کیفیت خدمات ال‌جی و اندروید و همین طور نرم‌افزاری مورد استفاده در این ساعت‌ها برای شناسایی صدای افراد دارد.

دیوید سینگلتون، مدیر مهندسی واحد اندروید شرکت گوگل در این مورد گفته است: ما در آغاز مرحله جدیدی از کوچک‌سازی فناوری هستیم. او که در کنفرانس I/O گوگل در سان‌فرانسیسکو سخن می‌گفت، افزود: ممکن است در آینده رایانه‌هایی ساخته شوند که بتوانند تمام مدت روز بر روی بدن نصب شوند و به درستی کار کنند.

به گفته او، سرویس Google Now بر روی ساعت‌های گوگل نصب‌شده و از این طریق اطلاعات موردنیاز کاربران بر حسب نیازشان نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال اگر فردی برای انجام پروازی با هواپیما برنامه‌ریزی کرده و آن پرواز تاخیر داشته باشد، این تاخیر از طریق هشداری برای ساعت هوشمند به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین اطلاعات مربوط به مسابقات ورزشی حساس نیز به همین طریق در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

بررسی‌های گوگل نشان می‌دهد افرادی که از ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید استفاده کرده‌اند، به طور متوسط 125 بار در روز آنها را چک کرده‌اند. این ساعت‌ها برای مطلع کردن کاربر از تماس گوشی‌های هوشمند و همین طور ارسال پیامک قابل استفاده هستند.