کدخبر: ۱۰۱۵۲۵ لینک کوتاه

فیس بوک در تسخیر مردان سفید پوست

آمار و ارقام جدید منتشر شده توسط فیس بوک، گوگل و یاهو نشان می دهد اکثر کارکنان و مدیران این شرکت ها افراد سفید پوست هستند.

به گزارش «اقتصاد نیوز» به نقل از آی تی ایران، فیس بوک  روز چهارشنبه گذشته آمار و ارقام مربوط به تعداد، جنسیت و نژاد کارمندان خود را برای اولین بار منتشر کرد. این در حالی است که گوگل و یاهو نیز چند روز قبل از آن، آمار مشابهی را از  نوع نژاد و جنسیت کارمندانشان  منتشر کرده بودند.

 آمار شرکت فیس‌بوک نشان می‌دهد که از 31درصد کارکنان زن فیس‌بوک تنها 23 درصدشان در سطوح مدیریتی کار  می‌کنند.  همچنین69 درصد کارکنان این شرکت را مردان تشکیل می‌دهند.

فیس‌بوک این 69 درصد را به چند زیرمجموعه  سفیدپوست(57 درصد)، آسیایی(34 درصد)، سیاهپوست(دو درصد) و اسپانیایی(یک درصد) تقسیم‌بندی کرده است.

 این تفاوت فاحش آمار نژادی و جنسیتی برای غول‌های تکنولوژی از جمله فیس‌بوک چندان خوشایند نیست.

ماکسین ویلیامز Maxine  Wiliams)) ، یکی از مدیران ارشد فیس بوک در این باره گفت: « این ارقام نشان می‌دهد که فیس بوک در زمینه نیروهای انسانی به سیاست‌های بهتری نیاز دارد.

به گفته ویلیامز تنوع نژادی و جنسیتی برای تحقق اهداف فیس بوک یک نیاز ضروری است، چرا که هدف فیس بوک، ارتباط همه مردم دنیا به یکدیگر است. در این جهت ما نیاز به تیم‌هایی متشکل از نژادها و فرهنگ‌های  مختلف داریم.