کدخبر: ۱۰۱۶۰۳ لینک کوتاه

دنیای مجازی؛ منبع اصلی تامین خبر انگلیسی ها

شهروندان انگلیسی این روزها برای کسب اطلاع از تازه ترین خبرها به جای خواندن روزنامه و گوش کردن به رادیو سری به دنیای مجازی می زنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، نتایج یک بررسی که توسط موسسه Ofcom انجام شده نشان می‌دهد که 41 درصد انگلیسی‌ها برای مطالعه اخبار از برنامه‌های همراه یا وب سایت‌ها استفاده می‌کنند و 40 درصد هم اخبار را از منابع کاغذی مانند روزنامه‌ها و نشریات دریافت می‌کنند. همچنین 36 درصد افراد هم از رادیو برای گوش کردن به اخبار استفاده می‌کنند.
 
این اولین بار در طول تاریخ است که استفاده از منابع خبری دیجیتال بر استفاده از منابع خبری کاغذی پیشی گرفته است. عامل اصلی این تحول جوانان 16 تا 24 ساله هستند. یک سال قبل تنها 44 درصد از افراد این گروه سنی اخبار مورد نظر را از منابع دیجیتال دریافت می‌کردند، اما هم اکنون این رقم به حدود یک سوم رسیده است.
 
البته باید توجه داشت که تلویزیون هنوز محبوبیت گسترده خود برای کسب اخبار را حفظ کرده است. هم اکنون 75 درصد انگلیسی ها برای اطلاع از اخبار تلویزیون نگاه می کنند. این رقم در سال 2013 برابر با 78 درصد بود. البته 41 درصد از افراد 16 تا 24 سال گفته اند که اخبار تلویزیون را به هیچ وجه تماشا نمی‌کنند. در مقابل اخبار تلویزیون در میان گروه سنی بالای 55 سال از محبوبیت 90 درصدی برخوردار است.
 
باید توجه داشت که اگر چه مطالعه آنلاین اخبار افزایش یافته، اما استفاده از وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای این کار کاهش یافته است. علاوه بر این اخبار مربوط به آب و هوا در میان اکثر گروه‌های سنی محبوب‌ترین بخش خبری است.