کدخبر: ۱۰۱۶۸۳ لینک کوتاه

دفاع فیس بوک از سرک کشیدن به احساسات ۷۰۰ هزار کاربر

یکی از محققان فیس بوک که مسئول انجام بررسی روانشناسی اخیر این شرکت در مورد تاثیرات پست های فیس بوکی بر عواطف کاربران بوده، از انجام چنین پژوهشی دفاع کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، یکی از محققان فیس‌بوک هدف از این کار را بررسی یک دغدغه مشترک در میان بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی دانست. بررسی مذکور نشان می دهد که ارسال پست های منفی یا مثبت از سوی هر کاربر به طور مستقیم بر عواطف و احساسات دوستان وی نیز اثر گذاشته و باعث ارسال پست های منفی یا مثبت از سوی آنان می شود.
 
آدام کرامر افزود: ما می‌خواستیم به این نکته هم پی ببریم که آیا ارسال پست‌های منفی ممکن است موجب کاهش مراجعه کاربران دیگر به فیس بوک شود یا خیر. البته در نتایج منتشر شده اشاره روشنی به این مساله نشده است.
 
کرامر مدعی شده فیس بوک به اثرات عاطفی این شبکه اجتماعی بر روی کاربرانش اهمیت می دهد. وی برای انجام این تحقیق پست های 700 هزار کاربر انگلیسی زبان فیس بوک را بررسی کرده است. این اقدام طوفانی از اعتراض را در میان کاربران اینترنت موجب شده، زیرا آنها معتقدند فیس بوک از دسترسی به حجم زیادی از اطلاعات کاربرانش سوءاستفاده کرده و حریم شخصی آنها را نقض کرده است.