کدخبر: ۱۰۱۸۴۵ لینک کوتاه

تداوم فیلترینگ گوگل در کوبا

به دلیل اختلافات گوگل با دولت کوبا در خصوص مسدود کردن برخی از خدمات خود در این کشور، سفر مدیران این غول آمریکایی به کوبا توسط هیچکدام از رسانه های رسمی این کشور پوشش خبری داده نشده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به رغم سفر مدیر عامل گوگل به کوبا، وب‌سایت این موتور جست‌وجو در این کشور همچنان فیلتر است.
 
اریک اشمیت - مدیر عامل گوگل - در سفری دو روزه به کوبا رفت تا ضمن دیدار با مقامات این کشور در خصوص آزادی اینترنت و دسترسی آزاد به اطلاعات تبلیغ کند.
 
در این سفر مدیر عامل گوگل را سه مدیر ارشد دیگر این غول آمریکایی همراهی می‌کردند و این اولین سفر مدیران ارشد گوگل به کوبا برای تبلیغ در خصوص اینترنت رایگان و آزاد بوده است.
 
به دلیل اختلافات گوگل با دولت کوبا در خصوص مسدود کردن برخی از خدمات خود در این کشور، سفر مدیران این غول آمریکایی به کوبا توسط هیچکدام از رسانه‌های رسمی این کشور پوشش خبری داده نشده است.
 
این سفر در حالی انجام شد که رسانه‌های کوبایی عنوان کرده‌اند که دسترسی به بخش‌های زیادی از گوگل همچنان در این کشور آمریکایی مسدود است.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، از جمله خدمات و سرویس‌های گوگل که در کوبا در دسترس نیست می‌توان به مرورگر گوگل کروم و گوگل آنالایتیک اشاره کرد.