کدخبر: ۱۰۱۸۷۲ لینک کوتاه

آفیس مخصوص تبلت های اندرویدی از راه می رسد

مایکروسافت اعلام کرده که در تلاش برای طراحی نسخه ای خاص از برنامه اداری آفیس به منظور استفاده بر روی تبلت های مجهز به سیستم عامل اندروید است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، از سال گذشته آفیس اندروید برای استفاده بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه شد، اما این شرکت وعده داده که نسخه‌ای از آفیس را برای استفاده بهینه کاربران تبلت‌ها در اختیار آنان قرار دهد.
 
قرار است نسخه پیش نمایش این آفیس در قالب برنامه‌ای خاص در دسترس علاقمندان قرار بگیرد و پس از دریافت بازخوردها و رفع نقص های احتمالی نسخه نهایی در اوایل زمستان عرضه شود.
 
علاقمندان به استفاده از نسخه پیش نمایش می‌توانند با مراجعه به وب سایت SharePoint برای کاربرد آن ثبت نام کنند. این نسخه در اختیار تمامی ثبت نام کنندگان اعم از افراد و شرکت‌ها قرار می‌گیرد. همچنین علاقمندان به طراحی برنامه‌های کاربردی سازگار با این آفیس می‌توانند ظرف چند هفته آینده این کار را آغاز کنند.
 
رابط کاربری این نسخه از آفیس تفاوت چندانی با نسخه گوشی‌های همراه ندارد و عمدتا بر مبنای نسخه ای از آفیس که قرار است در سال 2015 برای ویندوز عرضه شود، بهینه سازی شده است. مایکروسافت همچنین از عرضه نسخه سازگار با سیستم عامل مک برنامه آفیس در سال جاری میلادی خبر داده است.