کدخبر: ۱۰۱۹۲۱ لینک کوتاه

برگزاری نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ICT

نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ICT، با هدف افزایش سهم ICT در اقتصاد ملی و شناسایی موانع و مشکلات حضور سرمایه گذاری در این عرصه برگزار شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، صادق عابدین، مشاور وزیر ارتباطات اظهار داشت: نخستین جلسه کارگروه اقتصاد ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رؤسای برخی بانک‌ها و مدیران اقتصادی با موضوع افزایش سهم ICT در اقتصاد ملی برگزار شد.
 
وی علت وجودی این کارگروه را تحقق اهداف تبیین شده در چشم انداز1404 و برنامه پنج ساله پنجم توسعه برشمرد و گفت: در این جلسه موانع و مشکلات حضور سرمایه گذاری در عرصه ICT شناسایی و در زمینه بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی و رونق کسب و کار در این حوزه بحث و تبادل نظر شد.
 
مشاور وزیر ارتباطات، با ارزیابی مثبت از این جلسه خاطر نشان کرد: بحث‌های خوبی در زمینه فرصت‌های سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی در این عرصه مطرح شد و امیدوارم پیشنهادهای خوبی از سوی شرکت کنندگان ارایه شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این که، صاحبان سرمایه و بنگاه های مالی و اقتصادی کشور، دارای اطلاعات کافی نسبت به IT نیستند، ضروری است برای معرفی ظرفیت‌های کاری این حوزه، برگزاری این گونه جلسات بیشتر مد نظر قرار گیرد.