کدخبر: ۱۰۲۱۰۵ لینک کوتاه

خودرویی برای فرار از دوربین های سرعت سنج

در خودروی جدید هیوندای رانندگان در فاصله نیم مایلی دوربین های سرعت سنج هشداری را دریافت می کنند و اگر برای ترمز گرفتن اقدام نکنند خودرو به طور خودکار از سرعت خود می کاهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، خودروی جدید هیوندای  مجهز به فناوری پیشرفته‌ای است که با استفاده از آن نه تنها در مورد دوربین‌های سرعت سنج مخفی پلیس هشدار داده می‌شود، بلکه به طور خودکار از سرعت خودرو کاسته می‌شود تا از جریمه شدن جلوگیری شود.
 
این خودرو که 2015 Hyundai Genesis sedan نام دارد می تواند ضمن شناسایی موقعیت قرارگیری دوربین‌های سرعت سنج و حتی دوربین های مخفی سرعت خودرو را به میزان مناسب تنظیم کند.
 
فناوری به کار گرفته شده در این خودرو ترکیبی از سیستم ناوبری مجهز به یک پایگاه داده است که بر روی آن اطلاعات مربوط به حداکثر سرعت در نقاط مختلف و همین طور محل قرارگیری دوربین‌های سرعت سنج پلیس نصب شده است. این اطلاعات با سیستم ترمز خودکار خودروی Genesis sedan در ارتباط است.
 
از همین طریق رانندگان در فاصله نیم مایلی دوربین‌ها هشداری را دریافت می کنند و اگر برای ترمز گرفتن اقدام نکنند خودرو به طور خودکار از سرعتش می کاهد. پیش از این چند شرکت خودروسازی محصولات مشابهی عرضه کرده بودند.