کدخبر: ۱۰۲۱۱۴ لینک کوتاه

پیش بینی واعظی درباره ارزان شدن خدمات ارتباطی

وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد که با تشدید شرایط رقابت بین اپراتورهای تلفن همراه، کاهش تعرفه ها به نفع مشترک، افزایش کیفیت سرویس و نهایتا ارتقاء سطح رضایت مندی مشترک حاصل شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از وظایف اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ایجاد فضای رقابتی سالم در ارائه خدمات و تضمین رعایت حقوق کلیه ذینفعان اعم از حاکمیت، اپراتورها و بویژه مردم است.
 
وی ادامه داد: ایجاد تعدد اپراتورهای ارائه کننده خدمات ارتباطی متضمن همین موضوع است به نحوی که در حوزه ارائه خدمت به مشترک رقابت به وجود آمده و مشترک حق و امکان انتخاب سرویس از نظر قیمت و کیفیت و شرایط مد نظر خود را می‌یابد.
 
واعظی با اشاره به جدول تعرفه‌های جدید اپراتورهای تلفن همراه گفت: با توجه به سراسری شدن نرخ‌های پایه خدمات و شفاف شدن تعرفه بر اساس نرخ‌های پایه اعلامی، امکان انتخاب بر اساس شرایط جهت کاربران بوجود آمده است.
 
وی افزود:با امضاء تفاهم نامه رومینگ ملی در مرحله نخست و مبادله تفاهم‌نامه در فاز دوم و در آینده‌ای نزدیک در مرحله بعد بین کلیه اپراتورها و بوجود آمدن شرایط پوشش کامل ارتباطی جهت همه اپراتورهای فعال در حوزه ارائه خدمات تلفن همراه انتظار و پیش بینی ما این است که با تشدید شرایط رقابت، کاهش تعرفه‌های ارائه خدمت در بازار تلفن همراه به نفع مشترکین و افزایش کیفیت سرویس و نهایتا ارتقاء سطح رضایت مندی مشترکین به نحو مطلوب‌تر حاصل شود.