کدخبر: ۱۰۲۱۴۶ لینک کوتاه

وزیر ارتباطات خواستار شد

رشد ترافیک و درآمد پستی با ارایه خدمات متنوع

وزیر ارتباطات گفت: مجموعه پست کشور باید در جهت رشد مثبت ترافیک و درآمد و برنامه ریزی برای ارایه خدمات سودآور حرکت نماید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت پست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی عملکرد شرکت پست ضمن تاکید بر تلاش در جهت رشد مثبت ترافیک شبکه افزود: هزینه اعتبارات می بایست دقیقاً بر اساس پروژه های کاربردی و سهم موثر آن در افزایش ترافیک و درآمد انجام پذیرد .

وی انجام مطالعات تطبیقی بین المللی را به منظور الگو برداری از تجارب پست های موفق دنیا و احصای خدمات سودآور ضروری بر شمرد و خواستار همکاری تمامی واحدها با دفتر امور پست بین الملل در این زمینه شد.

واعظی با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه ویژه اداره کل توسعه و ایجاد سرویس های نوین خاطرنشان کرد: این اداره که از بخش های کلیدی مجموعه می‌باشد با برنامه ریزی اصولی در جهت طراحی مناسب سرویس های متنوع می تواند افزایش رفاه عمومی کاهش هزینه ها، آلودگی زیست محیطی و ترافیک را موجب شود.

تعیین تکلیف صنادیق شخصی غیرفعال در سطح تهران و کشور، استفاده بهینه از ساختمان مرکز مکانیزه، برنامه ریزی جهت استفاده مناسب و بهینه از چاپخانه، مطالعه و امکان سنجی ایجاد دفاتر چندمنظوره در فرودگاه ها،ایستگاه های قطار و مترو از دیگر محورهای مورد بحث وزیر ارتباطات در این جلسه بود.

وی با اشاره به این که نیروی انسانی سرمایه شبکه پستی که یک صنعت خدماتی است به شمار می رود اظهار داشت: وضعیت در آمدی کارکنان پست می بایست بهبود یابد و با برنامه ریزی مدون بسته های حمایتی به صورت فصلی به آن ها تعلق گیرد.

واعظی همچنین انجام آموزش های مهارت محور را بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: باید با پرورش نیروی انسانی آموزش دیده و حرفه ای و گماردن در جایگاه مناسب و تخصصی خود، مجموعه را به مجموعه ای دانش محور تبدیل سازیم.

وزیر ارتباطات انجام تبلیغات موثر و خانه به خانه را برای معرفی سرویس های جدید ضروری خواند و عنوان کرد: روابط عمومی می بایست با فعالیتی گسترده، منسجم و برنامه ریزی شده، به طور روزانه خدمات وسرویس های پستی را در رسانه ها به عموم شناسانده و معرفی نماید و اخبار پستی از طریق این مجاری منتشر کند.

وی با توجه به ماهیت خدماتی شرکت افزود: باید با ابتکار و خلق ایده های نوین در ایام تعطیل درآمد بیشتری نسبت به دیگر روزهای هفته تزریق شبکه شود.

واعظی در ادامه بر تعامل با سازمان فناوری اطلاعات در زمینه ایجاد و تولید نرم افزارهای تخصصی پستی، پی گیری اجاره فضاهای موجود در اختیار وزارتخانه در سطح کشور ، استفاده بهینه از امکانات ریلی و اتوبوسرانی، جانمایی هاب پستی درفرودگاه پیام در اسرع وقت، ایجاد بانک اطلاعاتی مشاغل و غیره در تمامی گشت های نامه رسانی تاکید کرد.
 
در این جلسه حسن زاده، مشاور وزیر و رییس هیات مدیره پست بانک، مهری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل و جمعی از مدیران ستادی شرکت پست حضور داشتند.