کدخبر: ۱۰۲۳۸۱ لینک کوتاه

چک ۲۲۰ میلیارد تومانی مالیات ایرانسل

پس از انتشار گسترده تصویر چک خرید شرکت مخابرات ایران برای بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، بار دیگر انتشار تصویر چک یک شرکت ICT خبرساز شد؛ چکی به مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان که بابت نیمی از مالیات بر درآمد شرکت ایرانسل در سال ۹۲ صادر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، همزمان با تیرماه و فصل پرداخت مالیات، تصویر چک مالیاتی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و به دلیل تازگی و رقم آن مورد توجه قرار گرفته است.

از زمان فعالیت این اپراتور در ایران، این نخستین بار است که گوشه‌ای از امور مالی این شرکت رسانه‌ای می‌شود؛ اقدامی که تا به حال سابقه نداشته است و به همین دلیل هنوز منبع و انگیزه انتشار این تصویر  مبهم است. 
 
این اتفاق اکنون با اعلام قطعیت ورود ایرانسل به بورس نیز همزمان شده است. ایرانسل باید تا پاییز 93 روش واگذاری در بورس را به دولت اعلام کند. تصویر این چک می‌تواند نمونه‌ای از حجم گردش مالی و  به نوعی فضا سازی برای ورود این شرکت به بورس باشد.
 
مبلغ چک ایرانسل 220 میلیارد تومان بابت 50 درصد مالیات بر درآمد سال 92 است. البته دیگر اپراتور تلفن‌همراه نیز هر ساله مبلغی در حدود 400 میلیارد تومان را به عنوان مالیات به دولت پرداخت می‌کند و با در نظر گرفتن این موضوع رقم چک یادشده برای این منظور بالا نیست.