کدخبر: ۱۰۲۴۲۶ لینک کوتاه

۸۴ درصد کاربران اینترنت در چین "همراه" شدند

در کشور چین تعداد افرادی که با استفاده از تلفن همراه و تبلت به اینترنت متصل می شوند از تعداد افرادی که از طریق رایانه های شخصی به دنیای مجازی دسترسی می یابند، بیشتر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، آمار منتشر شده توسط مرکز اطلاعات اینترنت در چین نشان می دهد که در شش ماه اخیر 14.42 میلیون نفر دیگر در این کشور به جمع کاربران اینترنت همراه پیوسته اند، بنابراین در حال حاضر 83.4 درصد از کاربران اینترنت در چین با استفاده از تلفن همراه به شبکه مجازی متصل می‌شوند.
 
تا پایان ماه ژوئن تعداد کاربران خدمات اینترنت همراه بالغ بر 632 میلیون نفر بوده است که 527 میلیون نفر از آنها از طریق گوشی های هوشمند وارد فضای مجازی شده اند. این اولین بار است که تعداد کاربران اینترنت همراه در چین از تعداد افرادی که با رایانه شخصی و لپ تاپ وارد وب می شوند بیشتر شده است.
 
بر اساس گزارش یاد شده افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند به گسترش تجارت الکترونیک در این کشور هم کمک کرده است و به عنوان مثال با عرضه برنامه های پرداخت همراه تعداد کاربران این سرویس ها در شش ماه گذشته هم رشد 63.4 درصدی داشته است. همچنین افراد بین 20 تا 40 سال کاربران اصلی خدمات اینترنت همراه محسوب می شوند.
 
در همین حال میزان استفاده از شبکه های اجتماعی در چین کاهش یافته و در پایان ماه ژوئن به 257 میلیون نفر رسیده است که به معنای کاهش 20.4 میلیون نفری در شش ماه اخیر است. در سال 2012 بیش از 400 میلیون نفر چینی از این شبکه ها استفاده می کردند. رشد استفاده از برنامه های همراه یکی از علل این کاهش اقبال است.