کدخبر: ۱۰۲۴۹۵ لینک کوتاه

رویدادی دو روزه با همکاری اتحادیه عرب

هفته آی تی پارسی زبانان برگزار می شود

هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان قرار است ۸ و ۹ شهریور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شود. رویدادی دو روزه که هفته نام گرفته و نام پارسی زبانان را یدک می کشد و همکار اصلی آن انجمن ICT کشورهای عرب است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، رویداد هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان و اجلاس بین‌المللی «اینترنت پیشران توسعه اقتصادی» قرار است 8 و 9 شهریورماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شود.
 
این رویداد از همکاری مشترک سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای ایران و انجمن تشکل‌های ICT کشورهای عرب (اجمع) شکل گرفته است.
 
قرار است 1200 میهمان شامل 50 مهمان خارجی از 10 کشور اکو، آمریکا، اروپا، آمریکای لاتین و منطقه در این اجلاس گرد‌هم آیند و حوزه IT کشور را متوجه خود کنند. وینتون سرف ملقب به پدر اینترنت و فادی شهاده مدیر عامل آیکن از جمله میهمانان هستند.
 
هزینه برگزاری این رویداد 400 هزار دلار برآورد شده است.
 
اما نام هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان، دو ابهام در خود دارد. نخست اینکه چرا اجلاسی دو روزه، هفته نام‌گذاری شده و اجلاس پارسی زبانان با همکاری مستقیم تشکل کشورهای عرب برگزار می‌شود؟
 
کاظم آیت‌الهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که متولی برگزاری این رویداد است، در این خصوص گفت: هفته به معنی 7 رویداد در کنار هم است. تعیین زمان 7 روزه یک سمبل است و برای برندسازی این رویداد IT ایرانی است. این رویداد اکنون در دو روز برگزار می‌شود اما قرار است در آینده گسرتش یابد و زمان آن تا 7 روز افزایش یابد.
 
آیت‌الهی همچنین در پاسخ به پرسش دوم مبنی بر اینکه چرا هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان با همکاری و حضور اتحادیه عرب برگزار می‌شود؟ گفت: این اقدام بر اساس توافق‌نامه سال گذشته سازمان نظام صنفی با انجمن ICT کشورهای عرب بوده است؛ علاوه بر اینکه تفاوتی بین فارس و عرب نیست؛ در شرایطی که تحریم‌ها سبب برخی سختی‌ها شده از کمک تمام اتحادیه‌های علاقمند استقبال می‌کنیم و برادر عرب‌زبان نیز می‌تواند در همبستگی بیشتر کمک‌کننده باشد.