کدخبر: ۱۰۳۰۷۲ لینک کوتاه

برای حضور در هفته ICT پارسی زبانان

وزرای ICT کشورهای منطقه به ایران می آیند

وزرای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای خاورمیانه برای شرکت در هفته ICT پارسی زبانان (Persian ICT Week) به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۸ و ۹ شهریورماه امسال به ایران می آیند.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از فارس، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، دوشنبه گذشته در دیدار با اعضای کمیته راهبری این رویداد، با تاکید بر حمایت کامل وزارتخانه متبوعش از هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، گفت که وزرای منطقه را برای حضور در این رویداد میزبانی خواهد کرد.
 
وزرای ICT  کشورهای قطر، مصر و لبنان تاکنون به دعوت ایران پاسخ مثبت گفته‌اند و برای حضور در هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسیزبانان اعلام آمادگی کرده اند.

همچنین وزرای چند کشور دیگر از جمله افغانستان، اردن و تاجیکستان نیز برای حضور در این رویداد ابراز تمایل کرده اند. به این ترتیب و با توجه به حضور و حمایت وزیر ارتباطات ایران، هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی زبانان، حضور هیات‌های بلند مرتبه از کشورهای منطقه خواهد بود و سران ICT را میزبانی خواهد کرد.
 
نخستین «هفته‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان» توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و انجمن تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عرب (اجمع)، در روزهای 8 و 9 شهریور ماه 1393 در تهران و در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد.
 
با توجه به نقش مهم اینترنت در توسعه‌ پایدار و رشد همه‌جانبه‌ جوامع، موضوع محوری این برنامه «اینترنت، پیشران توسعه‌ اقتصادی» انتخاب شده است. مهم‌ترین هدف از برگزاری این همایش بحث و تبادل نظر در مورد آخرین دستاوردهای حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح جهانی است و در کنار آن مسائل پارسی‌زبانان دنیا برای توسعه و تقویت حضور زبان پارسی در فضای سایبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.