کدخبر: ۱۰۴۹۷۹ لینک کوتاه

واعظی با رئیس مجلس ایرلند دیدار کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر دیرو زدر محل این وزارتخانه با شان بارت رئیس مجلس ایرلند دیدار کرد و گفت: امیدواریم سفر شما به ایران فصل جدیدی در مناسبات بین دو کشور فراهم کند.

به گزارش «اقتصادنیوز» دراین دیدار، واعظی با بیان اینکه همواره در دنیا نسبت به فناوری اطلاعات نگاه بشردوستانه وجود دارد؛ افزود: محصول این فناوری، مورد استفاده همه مردم جهان است

 وی افزود: همواره در طول تاریخ ایران و ایرلند دارای مناسبات خوبی بوده و امیدواریم که روابط اقتصادی نیز گسترش بیشتری یابد .

واعظی با تاکید بر اینکه بین دوکشور همواره مناسبات سالم سیاسی و فرهنگی وجود داشته است گفت: لازم است در شرایط جدید، علاوه بر بخش کشاورزی، دامداری و تجارت در بخش فناوری‌های ارتباطی نیز با هم همکاری داشته باشیم.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: ما در ایران بیش از 100 میلیون مشترک موبایل داریم و 3 اپراتور فعال در زمینه موبایل به مردم خدمت رسانی می کنند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر در ایران نسل3G ، 4G فعال است گفت: به دنبال این هستیم که خدمات و سرویس های جدیدی را برای خدمت رسانی هر چه بهتر فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: با شناختی که نسبت به شما و تواناهایی‌های شما در زمینه تکنولوژی ICT وجود دارد هیچ محدودیتی برای افزایش همکاریها بین دو کشور نخواهد بود.

واعظی ادامه داد: امیدواریم ایرلند  بتواندنقش مثبتی درروابط  ایران با اتحادیه های اروپا داشته و روابط ما درکلیه سطوح سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی گسترش یابد .

واعظی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل موجود در دو کشور،  در زمینه دانشگاهی و پژوهشی می توانیم همکاریهای دو جانبه بین دو کشور را گسترش دهیم.

در این دیدار واعظی از همکاری‌های مشترک کشورمان به خصوص با شرایط سیاسی پس از تشکیل دولت تدبیر و امید و بهبود مناسبات در عرصه بین المللی و حضور شرکت‌های خارجی و به خصوص غربی دربازار ایران استقبال کرد و از همتای خود دعوت کرد به منظور اطلاع از بازار ایران و پیشرفت‌های کشورمان درزمینه ict,و ادامه همکاری‌های مشترک از ایران دیدار کندکه این پیشنهاد مورد استقبال رییس پارلمانی ایرلند قرار گرفت.
 
در ادامه این دیدار شان بارت رئیس مجلس ایرلند با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: ازپیشرفت‌های شمادرکلیه زمینه‌های اقتصادی وفنی در این دیدارآگاه شدم و خوشحالم که ایران با توجه به نقش و نفوذ بالایی که درمنطقه دارد می‌تواند در ایجادصلح وثبات در منطقه بحرانی خاورمیانه نقش سازنده ومثبتی را ایفا کند​.

وی ادامه داد: امیدوارم شرکت‌های ایرلندی که درزمینه تکنولوژیITپیشرفت های چشمگیری دارنددر بازار ایران حضور یابند ودر دو هفته آینده تعدادی از این شرکت هابه تهران سفر خواهند کرد.

 وی بابیان این که از دهه 60 سرمایه گذاری‌های ویژه ای در زمینه آموزش در ایرلند انجام شده افزود: خوشبختانه ایرلند امروز به وضعیت اقتصادی و بانکداری مناسب بازگشته است و ما می‌خواهیم در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت IT سرمایه گذاری های مشترکی داشته باشیم .